KAĞIT İPLE KOLAY ÖRGÜ KOL ÇANTASI YAPIMI

Kağıt iple tığ işi kolay çanta yapımı

Yaz için yapıp kullanabileceğiniz harika bir çanta modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kağıt iple kol çantası modeli kullanışlı ve şık bir tasarım olmuş. Aşağıda video da verdiğim anlatımı takip ederek bu çanta modelini dilediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz.

Yazlık güzel bir aksesuarı bugün sizlere göstereceğim. Yaz aylarında benim gibi bu şekilde örgü işinden hazırlanmış çantaları ve şapkaları kullanmayı seviyorsanız mutlaka gösterdiğim bu örneğe göz atmalısınız. Bugün size çantanın yapılışını göstereceğim ama bu çantanın takımı olan birde şapkası var. Bu şapkanın detaylarını de diğer yazımda bulabilirsiniz. Ben bu iki takımı çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Kağıt iple örgü çanta yapımı için burada bir kahverengi büyük boy çanta yapılmış birde su yeşili ip ile küçük boy bir çanta yapılmış. Örnek anlatımda küçük boy çanta modeli yapılmış ama çanta büyüklüğünün nasıl ayarlanacağı konusunda da bilgiler verilmiş. Tığ olarak burada 3 mm lik tığ kullanılmış. Siz el ayağınıza göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz. İp yumuşatılmadan kalın hali ile kullanılmış.

Çanta yapımına taban kısmından başlanmış. Burada dikdörtgen şeklinde bir taban yapılmış. Yapacağınız çanta büyüklüğüne göre taban büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Çanta yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Kullanılan ip kağıt ip olduğu için sizi zorlayabilir ama kısa sürede eliniz alışacaktır. Çantanın kulp kısmı yine kağıt iple örülerek yapılmış. Dilerseniz hazır bir çanta sapı da kullanabilirsiniz.

Kağıt iple kol çantası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu