KAHVELİ SARMAŞIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kahveli sarmaşık örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış çok şık bir örgü modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kahveli sarmaşık örgü modeli şiş örgüsünden yapılmış farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Örgü işlerinizde kullanacağınız yeni modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış güzel bir model göstereceğim. Bu örnek model ile hem bayanlar için hem de çocuklar için kazaklar yapılabilir. Bayan yelekleri veya bayan hırkaları yapımında bu model rahatlıkla kullanılabilir. Bu modeli yaparken açık tonlarda modeli gösterecek ipler seçerseniz daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şiş örgüsü sarmaşık örgü modeli için burada lila rengi ve beyaz renk ile model yapımı için örnek modeller hazırlanmış. Bu renkler ile çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Orta kalınlıkta yelek kazak yapımına uygun renklerde ipler seçerek bu modeli yapabilirsiniz.

Model içerisinde şiş örgüsünden en çok kullanılan kahve çekirdeği örgü modeli kullanılmış. Aralarda ise sarmaşık çiçekler modeli yapılmış. İki kahve çekirdeği modeli arasına eklenen sarmaşık çiçekleri çok şık durmuş ve iki modelde birbiri ile uyumlu olmuş.

Burada bir kahve çekirdeği modeli ve bir sarmaşık çiçeği modeli 16 ilmek üzerine yapılıyor. Yani model için 16 katlarında sayı almalısınız. Birde beş tane kenar kısmı için birde iki tane her iki yan taraf için kenar ilmeği almalısınız. Yani toplamda 23 ilmek ile bir desen oluşturulmuş oluyor. Sayılar videoda açıklandığı için zorlanmadan model sayısını öğrenebilirsiniz.

Kahveli sarmaşık örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu