Kalem üzere incelten parmak egzersizleri! İnce uzun ellere nasıl sahip olunur? El küçültme…

Bilhassa de evlilik çağında olan şahıslar için başka bir ehemmiyete sahip olan ince ve uzun parmaklar, hoşluğuna dikkat eden herkesin olması istediği bir durumdur. Kimi nedenlerden ötürü kalın ve tombul parmaklar oluşmuşsa bunun için doktora gitmeniz önerilir iken her vakit yapısından ötürü bu biçimde ise el ve parmak idmanları ile tesirli incelme sağlayabilirsiniz. İnce ve uzun parmaklara nasıl sahip olunur?

‘Kadın’ denildiği vakit akıllarda fizikî görünümü ile çağrıştıracak en naif ve hoş şey, kalem üzere incecik ve uzun parmaklara sahip olmaktır. Hoşluğuna ve bakımına dikkat eden bayanların kendi vücutları ile ilgili en fazla takıldıkları nokta kalın ve tombik parmaklar ile iri ellerdir. Erkeklerin fıtratına nazaran daha şık ve narin yapıda olan bayanların fizikî görünümleri onlar için çok kıymetlidir. Ancak birtakım sebeplerden dolayı ellerde şişkinlik (ödem), incinme, iltihaplanma üzere birtakım durumlar meydana geliyorsa bunun altında yatan etken bulunmalıdır. Şayet hastalıktan ötürü el ve parmaklarda şişlik varsa doktora gidilmeli yok yapıdan ötürü bu formda ise yapabileceğiniz kolay antrenman hareketlerle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Tombul parmakların sebebini bedeninizdeki bir ölçü fazla kiloya bağlayıp bundan sebep kilo vermek isteyebilirsiniz. Zayıflamanıza gerek kalmadan kalem üzere incecik ve uzun parmaklara sahip olmanızı kolaylaştıracak parmak antrenmanlarını sizler için bir ortaya getirdik. Daima göz önünde olan ellerinizin büyüklüğünden şikayetçiyseniz devamında el küçültme idmanlarını de uygulayabilirsiniz. Konutta yapabileceğiniz kolay parmak idmanları ile el küçültme yolları…

İNCE PARMAKLARA NASIL SAHİP OLUNUR? EN TESİRLİ PARMAK ANTRENMANLARI

1. TOP SIKMA İDMANI

Parmak inceltme antrenmanları ortasında epeyce tanınan hareketlerden biri olan top sıkma idmanı günlük yarım saat uygulanması gereken antrenman çeşididir. Hem parmaklarınızı hem de ellerinizi küçültmeye yarayan bu top sıkma antrenmanını yapmak için elinize topu alın ve sıkıca sıkın. Yarım saatten fazlası kas gerilmesine yol açabilir.

2. YUMRUK AÇMA İDMANI

El ve parmakların estetik bir hal alması için evvel yumruğunuzu kuvvetlice sıkın akabinde öne yanlışsız tam konumda açın. Her iki elinizle tıpkı anda yapabileceğiniz bu idmanda ortalama 6 kere tekrar sağlayın.

3. ELLE YUVARLAK ÇİZME ANTRENMANI

Rahat ve hür bırakılan elleri bilekten itibaren bükerek, havada aşikâr tarafa yanlışsız arkasında ise aksi istikamette hareket ettirerek daireler çizin. Sağ ve solda 10 kere daire çizerek hareketi bitirin.

PARMAK İNCELTME DE TESİRLİ 5 KOLAY HAREKET

1- Parmak uçlarınızla öteki elinizin avucunu olabildiğinde ittirin. 2- Parmaklarınızı olabildiğince yanlara hakikat açın ve esnetin. 3- Bir müddet gergin bir halde parmaklarınızı bekletin. Her bir parmağınızı teker teker baş parmağınıza sıkıca bastırın. Kaslarınızı gevşetmek istediğinizde bileklerinizden rahat bırakın ve hafif sallandırın. 4- Elleriniz düz bir yere paralel formdayken parmaklarınızın her birini tek tek havaya kaldırıp indirin. 5- İki elinizi parmak uçlarında birleştirin ve sıkıca bastırın. Akabinde bu hareketi birkaç kere tekrar edin.

PARMAKLARI İNCELTMEK İÇİN BESLENME TEKLİFLERİ

Kalori bedeli yüksek ve sodyumlu besinleri tercih etmek yerine potasyumu güçlü besinleri yemeye itina gösterin. Antioksidanlar, parmakların şişmesine neden olabilecek iltihaplanmaların önüne geçmeye yardımcıdır.

Yaban mersini, kiraz, domates ve kabak üzere antioksidan içeren besinler bu evrede tüketilmelidir. Potasyum, yapraklı bitkiler içinde (ıspanak ve lahana – muz, avokado, kabak ve beyaz patates dahil) tüketilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu