KAPTAN MAĞARA ADAMI KESE LİF MODELİ YAPIMI

Çocuklar için kaptan mağara adamı lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere yeni örnekler bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çeyizlik değil de çocuklar için yapılmış çok güzel bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Kaptan mağara adamı lif modeli çocukların ilgisiniz çekecek çok güzel bir lif olmuş. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için sizlere yeni örnekler gösterirken daha çok çeyizlik modeller gösteriyorum. Daha önce size çok şık görenlerin dikkatini çekecek olan çeyizler içerisinde göz dolduracak lif modelleri göstermiştim. Bugünde çeyizlik değil de çocukların kullanımı için yapılabilecek bir lif modeli göstermek istedim. Bu lif modelini kendi çocuğunuza yapabilirsiniz. Hediye olarak veya satmak için de yapabilirsiniz.

Tığ işi lif modeli yapımında kaptan mağara adamı karakteri tasarlanmış. Lif modeli yapımında sütlü kahve, pudra, siyah, yavru ağzı ve beyaz renklerde lif ipleri kullanılmış. Lif modeli kese lif olarak yapıldığı için kullanımı rahat ve kolay.

Lif modeli iki parça halinde yapılmış. 8 fıstık çekilmiş ve üzerine klasik yıldız modelli bir lif yapılmış. Burada lifin şeklinin oluşması için arttırma ve eksiltmelerden faydalanılmış. Lifin tabanı yapılınca üzerindeki göz, ağız kısmı ve kol, ayak kısmı yapılmış. En son ise üst kısımdaki püsküller yapılmış. Bu püsküllerin nasıl yapılacağı da yine video içerisinde açıklanmış.

Kaptan mağara adamı lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu