KAPÜŞONLU BEBEK YELEĞİ MODELİ YAPIMI

Çocuklar için kapüşonlu yelek modeli yapımı

Bebekler için yapılabilecek örü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere hem kız hem de erkek bebekler için yapabileceğiniz harika bir kapüşonlu bebek yelek modeli yapımı göstermek istedim. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için yapılabilecek örgü kıyafet modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Her zaman sizlere yeni, farklı ve detaylı yapım aşamasını içeren videolar sunmaya çalışıyorum. Bu sayede farklı modellerin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca örgü işine yeni başlayanlarda videoları takip ederek örgü işinde kendilerini geliştirebilirler.

Bugün sizlere göstereceğim örgü bebek yelek modeli uygun renklerde ipler kullanılarak hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere yapılabilecek bir tasarım. Aslında bu yelek modeli her yaşta çocuk için yapılabilir. Önemli olan burada verilen detaylı yapım aşamasını takip ederek yelekte büyütme işleminin nasıl yapılacağının öğrenilmesidir. Detaylı bir anlatım video sahibi tarafından yapıldığı için sorun yaşamadan bu yelek modelini çıkartabilirsiniz.

Kapüşonlu yelek modelinde kapüşon olmasının yanında beden kısımlarında Y burgu modeli de yapılmış. Ön ve arka parçalarda yapılan bu model ile çok şık bir görünüm elde edilmiş. Dilerseniz siz sade düz bir örgüde yapabilirsiniz veya beden kısmında farklı örgü modelleri de tercih edebilirsiniz.

Şiş örgüsü kapüşonlu yelek modeli tek parça halinde dikişsiz bir şekilde yapılmış bir örgü işi. Tabi dilerseniz siz bu yeleği üç parça halinde de yapabilirsiniz. Size kolay gelen şekilde bu yeleğin yapımına başlayabilirsiniz.

blank

Burada yapılan yelek modeli 1,5-2 yaş için oldukça uygun. Etek ucundan başlanarak yapılan yelek modelinde lastik kısmı yapıldıktan sonra beden kısmına geçilmiş. Video başında yelek yapımına dair tüm detaylar açıklanmış. Yeleğin yapımına başlamadan önce bu detayları dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

Yeleğin beden kısmı yapıldıktan sonra kapüşon kısmının yapımına geçilmiş. Kapüşon kısmı da yine dikişsiz olarak yapılıyor. Burada kapüşon kısmı çok muntazamlı düzgün bir şekilde yapılmış.

Yeleğin yapımında Nako Baby Elite markalı ipten 3323 numaralı renk ip kullanılmış. Bu renk ile çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Bu ip dışında dilediğiniz markanın iplerini kullanabilirsiniz.

Kapüşonlu bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu