KAPÜŞONLU ÖRGÜ BEBEK TULUMU YAPIMI

Şiş örgüsü ile kapüşonlu örgü bebek tulumu yapımı

Bebekleri için kışlık örgü hazırlığı yapan annelere bugün harika bir örgü işi göstermek istiyorum. Kapüşonlu örgü bebek tulumu hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere yapılabilecek bir örgü işi. Bu tulumun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip ederek kısa sürede bebeğiniz için bu tulumu yapabilirsiniz.

Son bir kaç yıldır bebekler için yapılan örgü tulumlar çok moda oldu. Özellikle bebeklere özel olarak üretilen ipler ile yapılan bu tulumlar hem sıcak tutuyor hem de bebeğin rahatsız olmasını engelliyor. İplerin özelliklerinden dolayı da bu tür tulumlar sanki hazır alınmış gibi duruyor. Ben örgü işinden yapılmış tulumları çok seviyorum. Bu nedenle sizlere yeni modeller buldukça göstermeye çalışacağım.

Örgü bebek tulumu 1-2 yaş için yapılmış. Bu tulumun yapımı için burada Rozetti Montana markalı ip kullanılmış. Bu ip biraz kalın bir ip. İpe uygun olarak 5 numara bir şiş tercih edilmiş. İp olarak siz dilediğiniz bir marka kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu tulum hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere uygun olarak yapılabilecek bir model. Bu nedenle istediğiniz her renk ile bu tulumu yapabilirsiniz.

blank

Kapüşonlu bebek tulumu modelinde tulumun tamamında düz bir örgü kullanılırken ön kısımlarda iki tane saç örgüsü modeli kullanılmış. Bu model yaka kısmından başlanmış ayağa kadar uzun bir şekilde yapılmış. Ayak uçlarında ise lastik modeli yapılmış ve uzun bir lastik yapılıp biraz katlanmış. Bu şekilde hoş bir görünüm oluşmuş.

Bu tulumda kapüşon da yapılmış. Bu şekli ile tulum modeli çok şık oluyor. Kapüşon olduğu için ayrıca bir şapka kullanmanıza gerek kalmaz. Ama kapüşon yapmak istemezseniz siz sade düz yuvarlak bir yaka da yapabilirsiniz. Bu şekilde de bu tulum modeli çok şık olacaktır.

blank

Şiş örgüsü bebek tulumu modelinde ön kısım düğmeli olarak yapılmış. Burada büyük düğmeler kullanılarak güzel bir görünüm elde edilmiş. Ayrıca tulumun bu şekilde olması daha rahat giyilip çıkmasını sağlayacaktır.

Kapüşonlu örgü bebek tulumu yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu