KARE KABARTMALI ÖRGÜ MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi çok amaçlı kulanılabilcek kabartmalı kare motif yapımı

Örgü modelleri için bugün sizlere çok şık bir örgü motifi yapımı göstermek istiyorum. Kare kabartmalı örgü motifi birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz harika bir tasarım olmuş. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işleri için sizlere sık sık motif örnekleri ve model örnekleri gösteriyorum. Bugün göstereceğim örgü motifi kabartmalı olarak yapılmış bir tasarım. Daha öncede sizlere kabartmalı olarak yapılan veya 3D tekniği ile yapılan örnekler göstermiştim. Bugünde bir motifin yapımını göstermek istedim. Kabartmalı modelleri yapmak için modelin güzel görünmesi açısından doğru ip seçimi çok önemli. Bu göstereceğim model için ince bir ip kullanılmış ve gerçekten ortaya harika bir örgü işi çıkmış.

Kabartmalı kare örgü modeli ile şal, battaniye, kırlent örtüsü, yelek, hırka, yatak örtüsü ve daha birçok örgü işi yapabilirsiniz. Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bir tasarım olmuş. Bence bu model ile kırlent ve yatak örtüleri çok şık olur. Ayrıca dekorasyon amaçlı birde bu model ile runner da yapılabilir diye düşünüyorum.

Örgü motifi yapımı için burada Alize Angora Gold şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 2.50 mm’lik tığ kullanılmış. Daha öncede bahsettiğim gibi çok kalın olmayan burada olduğu gibi ince ipler kullanırsanız motif daha güzel duracaktır.

Kabartmalı kare örgü modeli için burada hem lila hem de koyu bir krem rengi ip seçilmiş. Bu iki renk ile de model çok güzel olmuş. Açık tonlarda renkler seçerseniz modelin duruşu daha güzel olacaktır.

Motifin yapımına yuvarlak bir şekilde başlanmış ve daha sonra ilerleyen sıralarda modelin yapımına devam edildikçe kare bir motif oluşturulmuş. Motifin yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Tığ işine yeni başlamış dahi olsanız videoda verilen anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan bu motifi yapabilirsiniz.

Kare kabartmalı örgü motifi için önce video içerisinde önce motifin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Daha sonra da hazırlanan iki motifin nasıl birleştirileceği de açıklanmış.

Kare kabartmalı örgü motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu