KARE KUTUCUK TEKNİĞİYLE UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik kolay uzun lif modeli yapımı

Lif modelleri için en çok tercih edilen kullanışlı lif modellerinden birisi de uzun lif modelleri. Çeyizler içerisine de mutlaka eklenmek istenen uzun lif modeli için bugün sizlere oldukça şık ve yapımı kolay bir lif modelinin detaylı yapım aşamasını vermek istiyorum.

Lif modelleri için sizlere sık sık yuvarlak ve kare lif modelleri göstermeye çalışıyorum. Uzun olarak yapılan lif modelleri genellikle takım halinde yapılan lif modelleri içerisinde yer alıyor. Takım olarak değil de tek bir tane model olarak uzun lif yapmak isteyenler için bugün güzel bir örnek göstereceğim. Yapımı da oldukça basit olan bu lif modelini iki günde tamamlayıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kutucuklu uzun lif modeli yapımı için ana renk olarak beyaz lif ipi kullanılmış. Lifin kenar kısımlarında ise turkuaz ve sarı renkte lif ipleri kullanılmış. Kenar kısımları için elinizde kalan az miktarda ipleri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem elinizde kalan ipi değerlendirmiş olursunuz hem de farklı tasarımlar ortaya çıkar.

Lif modeli yapımına orta kısımdaki beyaz lif ipi ile yapılan karelerden başlanmış. Burada dört tane küçük kare oluşturulduktan sonra renkli ipler ile etrafı örülerek lif modeli yapılmış. Lifin orta kısmında ise yıldız tekniği ile model yapılmış. Burada küçük bir kare oluşturulduğu için model yapımına dikkat edin.

Orta kısma yapılan dört tane kare ayrı ayrı yapılmıyor. Buna dikkat etmeniz gerekir. Bir kare bitiminden sonra devam edilerek ikinci karenin yapımına geçiliyor. Bu şekilde birbiri ile bitişik 4 tane küçük kare elde ediliyor. Yapılan bu karelerin etrafı ise küçük kare kutular ile yapılarak devam ediyor. Burada dilimli bir model oluşturulmuş. Bunu yapmak için model anlatımına dikkat etmelisiniz.

Çeyizlik uzun lif modeli yapımı aslında çok basit ama dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

Uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/SerpilinLifSepeti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu