KARNIYARIK MODELİ İLE İKİ ŞİŞ ETOL ŞAL YAPIMI

Şiş örgüsü ile etol şal modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan şık ve gösterişli şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsünde oldukça fazla kullanılan karnıyarık modeli ile yapılmış olan bir etol şal modelinin detaylı yapım aşamasını göstermek istiyorum. Karnıyarık modeli etol şal yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Daha önce de sizlere şiş örgüsü ile de tığ işi ile de yapılmış olan şal modelleri göstermiştim. Bugün yine şiş örgüsü ile yapılmış olan bir model göstereceğim. Her zaman olduğu gibi bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere vereceğim. Bu sayede kısa sürede bu şal modelinin yapımını öğrenebilir ve el işleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Şiş örgüsü etol şal modeli yapımı için burada şiş örgüsünde en çok kullanılan karnıyarık modeli tercih edilmiş. Şal modeli yapımı için simli angora ip kullanılmış. Bu ip ile yapıldığı için şal modeli oldukça hafif ve kullanışlı olmuş. Ağır ve kaba şal modellerini sevmeyenler bu şal modelini yapabilir. Zaten burada örnek anlatımda angora ip ile ve şal ipi ile yapılmış olan iki farklı model gösterilmiş. Buradaki detaylara dikkat ederek ip seçiminizi yapabilirsiniz.

Bu şal modelini yaparken sayıları azaltıp bir fular yapabilirsiniz veya sayıları arttırıp bir atkı yapabilirsiniz. Şal olarak yapmak için ilmek sayısını arttırıp dilediğiniz büyüklükte bu şal modelini yapabilirsiniz. Karnıyarık modeli kolay ve hızlı ilerleyen bir model olduğu için kısa sürede sıkılmadan bu şal modelini yapabilirsiniz.

blank

Karnıyarık modeli etol şal örneği 2 ilmek üzerine kuruluyor. Yapmak istediğiniz büyüklüğü belirlerken 2 nin katlarında ilmek almalısınız. Burada karnıyarık modeli 7 sıra örülerek oluşturulmuş. Daha büyük bir model oluşturmak isterseniz 9 sıra modeli yapabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı da video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Bu etol şalı yapmak isteyenler burada verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmeliler. Video içerisinde modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan şal modelini kısa sürede çıkartabilirsiniz.

Karnıyarık modeli etol şal yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu