KAŞ ŞEKİLLENDİRMENİN 5 TEMEL KURALI

Kaş şekillendirmenin 5 temel noktası neler?

Kaşları aldırmak bayanların en sevmediği uygulamalardan birisi. Uzayan ve dağınık kaşlar kötü bir görüntünün oluşmasına neden olduğu için bayanlar düzenli olarak kaşlarını aldırmak zorundalar. Bunun yanında bu işlemin acılı olması da bayanları zorlamakta. Özellikle cilt yapısı hassas olan kişiler kaşlarını aldırırken daha çok acı çekebilirler. Kaş şekillendirmek oldukça dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Bizde sizlere kaş şekillendirmenin 5 temel noktası neler bunları açıklayalım.

1.İyi bir cımbız almak için paranızı esirgemeyin

Kaşlarınızı alırken ucuz kalitesiz cımbızlar kullanmak daha çok canınızın yanmasına neden olacaktır. Cımbız iyi bir işleve sahip değilse kullanım sırasında zorluk yaşayabilir ve istediğiniz görüntüye ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle her zaman kaliteli bir cımbız kullanmaya özen gösterin. Cımbız dışında bir ayna, kaş tarağı ve ince kaş makası veya manikür makası kesinlikle elinizde bulundurun.

2.Kaşlarınızı keserek kaş alma işlemine başlayın

Kaşlarınızı alırken öncelikle dağınık olan kaşlarınızı kaş tarağınızı kullanarak büyüme yönüne doğru tarayın. Taradıktan sonra ortaya çıkan dağınık kaşları keserek kısaltın.

3.Kaşlarınızı almadan önce kaş şeklinize göre boyama yapın

Kaşlarınızı düzgün bir şekilde almak için bir göz kalemi kullanıp kaşlarınıza şekil verin. Bu kalem ile boyadığınız yerin dışında kalan kaşlarınızı alarak daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

4.İki kaşınızı da aynı anda alın

Kaşlarınızı alırken önce bir tarafı bitirip sonra diğerine geçmeyin. Bunun yerine iki kaşınızı da aynı anda alıp sağ sol kaş arasında gidip gelerek aldığınız bölgeleri sürekli kontrol edip eşit ölçüde kaşlarınızı almaya çalışın. Bu şekilde eşit ve daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

5.Saçlarınız ve kaşlarınızın renk uyumuna dikkat edin

Saçlarınızı boyatırken eğer yapacağınız yeni renk ile kaş renginiz arasında çok büyük fark var ise kaşlarınızı da boyayın. Kuaförünüzü danışarak saçlarınızı boyarken kaşlarınızı da boyatın. Bu şekilde kaş ve saç renginiz birbiri ile uyumlu olup daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yazının alındığı kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/kas-sekillendirmenin-5-temel-noktasi-41342509

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu