Kastamonu yaylaları ziyaretçilerini bekliyor…

Bahar Türkiye’nin her köşesinde tüm hoşluklarını sergilerken bilhassa Kastamonu yaylalarında görsel şölen yapıyor.

Kastamonu’da çivi kullanılmadan yapılan kütük meskenleri, rengarenk çiçekleri ve buz üzere su akan olukları ile Araç ilçesindeki yaylalar, ziyaretçilerine adeta görsel şölen sunuyor. Kastamonu’nun Araç ilçesinde baharın tüm hoşluklarını barındıran yaylalar, ziyaretçilerini bekliyor.

RENGARENK ÇİÇEKLER VE BUZ ÜZERE AKAN SU OLUKLARI

Araç ilçesinde çivi kullanılmadan yapılan kütük meskenleri, rengarenk çiçekleri ve buz üzere su akan olukları ile yaylalar, ziyaretçilerine adeta görsel şölen sunuyor.

Araç Belediye Lideri Satılmış Sarıkaya, ilçenin çok esaslı bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.

YEŞİLİN TÜM TONLARI

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok kente çok yakın arada bulunduklarına dikkati çeken Sarıkaya, “Araç’ın bir ismi da ‘Yeşil Araç’tır. Bu özelliği ile bölgede ön plana çıkar. Yaylalar, doğal hoşlukları, yeşilin tüm tonlarını taşıyan renkleri ile gezilmesi, görülmesi gereken yerlerden biri. Bu hoşlukları görmek için beşerler bölgemize geliyor.” dedi.

Yaylaların yüzyıllar öncesine dayanan geçmişinin olduğunu belirten Sarıkaya, “Yüzyıllar öncesine dayanan hayvancılığın merkezi olan yaylalarımız var. Yaylalar, kamp ve karavan turizmine çok uygun özelliğe sahip. Her yıl Hacı Bekir şenliklerini yapıyorduk fakat iki yıldır pandemi nedeniyle yapamadık.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu