KAT KAT ÇİÇEKLİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik renkli kat katlı çiçekli lif modeli

Lif modelleri için bugün size oldukça renkli bir lif örneği göstermek istiyorum. Kat kat çiçekli lif modeli renkleri ve modeli ile dikkatleri çekecek çok şık bir tasarım. Yapımı da oldukça basit olan bu lif modelini aşağıdaki videolu anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.

Yeni tasarlanmış oldukça şık ve gösterişli lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim lif modelinde çiçekler kat katlı olarak yapılmış ve bu çiçekler renk renk lif ipi ile yapılmış. Elinizde kalan birbiri ile uyumlu renkteki lif iplerini bu modeli yapmak için değerlendirebilirsiniz. Lif modelleri yapamaya yeni başlayanlar için de kolay bir örnek diyebilirim. Videoda verilen yapım detaylarına dikkat ettiğiniz sürece bu lifi yapabilirsiniz.

Çeyizlik kat kat çiçekli lif modeli yapımı için burada beyaz, sarı ve mavi renkte lif ipleri kullanılmış. Burada birbiri ile uyumlu renkleri seçerek elinizde kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımına taban kısımdan başlanmış. Önce beyaz lif ipi ile tırabzanlar yapılıp yuvarlak bir lif tabanı yapılmış. İstenilen büyüklükte bir taban yapıldıktan sonra kat katlı çiçeklerin yapımına geçilmiş. Burada farklı renkler ile çiçekler yapılmış. Orta kısım için ise tırabzanlar ile bir katlı çiçek yapılmış. Bu şekilde lif modeli yapımı tamamlanmış.

Kat kat çiçekli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu