KELEBEK DESENLİ DOLAMALI BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Beş şiş kelebek desenli patik modeli yapımı

Patik modelleri için bugün size beş şiş ile yapılmış renkleri ve üzerindeki kelebek desenleri ile oldukça şık görünen bir patik modeli göstereceğim. Kelebek desenli beş şiş patik görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım. Çeyizler içerisinde de göz dolduracaktır. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara ve farklı patik modelleri arayanlara tığ işinden, şiş örgüsünden ve tunus işinden yapılmış olan farklı patik modellerini bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün beş şiş ile yapılmış bir patik modeli göstereceğim. Beş şiş patiklerin yapımı biraz zor ama videodaki anlatımı takip ederseniz kısa sürede eliniz alışacak ve bu patik modelini ve daha farklı beş şiş patik modellerini yapabileceksiniz.

Dolamalı beş şiş patik modeli yapımı için burada krem rengi, mürdüm rengi ve toz pembe patik ipleri kullanılmış. Mürdüm rengi ve pembe ip çok fazla kullanılmıyor. Bu nedenle elinizde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Şiş olarak 3 numara beş tane kısa şiş kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli 37 38 numara ayak için oldukça uygun. Aynı ölçüler ile yaptığınız da sizin elinizin sıkılığına göre patiğin büyüklüğünde değişiklik olabilir. Patik modeli yapımına uç kısımda başlanmış. Patiğin üst kısmında kelebek deseni yapılırken dolama modeli de yapılmış. Beş şiş patiklerde bu dolama modeli oldukça fazla kullanılıyor. Sizlerde bu patik modelinin yapımından dolama modelini öğrenebilirsiniz.

Kelebek desenli beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu