Kendisini vatana adayan Sudanlı Musa’nın hayatı sinema oluyor

1. Dünya Savaşı periyodunda Osmanlı askerleriyle birlikte cephede çaba eden Sudanlı Musa’nın hayatı sinema oluyor. Musa’yı canlandırması Hollywood aktörleriyle görüşülüyor.

Olağanlaşma süreci sonrası hızlanan aşılama devriyle bir arada tekrar hareketlenen film-dizi dalında yeni projeler için adım atılmaya başlandı. 1. Dünya Savaşı’nda cephede uğraş eden ‘Sudanlı Musa’nın hayatı sinema oluyor. ‘Sudanlı Musa-Vatana Adanmış Bir Ruh’ ismini taşıyacak sinema için Hollywood aktörleriyle görüşülüyor.

Bir Türk mahallesinde büyüyen Musa, askerliğe olan ilgisi ve fizikî özellikleriyle Osmanlı için gayret etmek istemiştir. Trablusgarp’ta İstihbaratçı Kuşçubaşı Eşref Bey’in buyruk eri olarak savaşta yer alan vatan için gayretini veren Sudanlı Musa, Balkan ve Sina- Filistin cephelerine de gitmiştir. İstiklal Marşımızın muharriri Şair Mehmet Akif Ersoy ile de arkadaştı.

Baş İşler Medya Üretim’in yapımcılığını yapacak olan sinema için Türkiye’nin farklı vilayetlerinde çekilecek. Sinema, 2022 Mart ayında vizyonda olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu