KIVRIMLI YAPRAKLAR AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü kıvrımlı yapraklar ajurlu örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsünden yapılmış güzel bir modelin detaylı yapım aşamasını sizlere göstermek istiyorum. Yapmak istediğiniz farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz kıvrımlı yapraklar ajurlu örgü modeli birçok farklı alanda kullanabileceğiniz çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere yine bir ajur modeli yapımı göstereceğim. Şiş örgüsünde en çok kullanılan ajur modeli için farklı örnekleri sizlere bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim örnekte kıvrımlı yapraklar yapılmış. Bu model ile bayanlar için yelek, hırka, kazak veya şal modelleri yapılabilir. Çocuklar için kazak hırka veya bere gibi farklı örgü işleri yapılabilir.

Kıvrımlı yapraklar modeli yapımı için burada model kısmı 11 ilmek üzerine kurulmuş. Aralarda ise 2 ilmek ile ters örgü yapılmış. Siz ölçü belirlerken bu ilmek sayılarını dikkate almalısınız. Bunun dışında kullanacağınız ipin ve şişin kalınlığı da modelin ölçüsünü değiştirecektir. Bu nedenle modeli yapmadan önce iki modelden oluşan küçük bir örnek motif hazırlayıp ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Model yapımı için Kartopu markasından Ak soft markalı ip ile örnek bir model hazırlanmış. Kullanılan bu ip biraz kalın bir ip. Model anlatımı için ise Nako Elit Baby markasından biraz daha ince bir ip kullanılmış. Buradan iplerin görüntüsünü görebilir ve sizlerde ip kalınlığınızı belirleyebilirsiniz.

Kıvrımlı yapraklar ajurlu örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu