KIVRIMLI YELEK VE ŞAL MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kıvrımlı örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan çok şık ve kullanışlı bir örgü modelinin yapımını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kıvrımlı yelek ve şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Yeni örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere hem şal yapımında hem de yelek yapımında kullanabileceğiniz bir örgü modelinin yapımını göstermek istedim. Bu model aslında sadece yelek ve şal yapımında değil hırka yapımında bere ve atkı yapımında da kullanılabilecek bir model.

Kıvrımlı örgü modeli için burada yapılan örnek anlatımda simli şal ipi kullanılarak bir şal modeli yapılmış. Bu şal ipi dışında angora ipler ile de bu örgü modelini yapabilirsiniz. Bunun dışında renk geçişleri olan batik iplerde bu örgü modeli için oldukça ideal. Video içerisinde zaten ipler hakkında bilgi verilmiş. Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre ip tercihinizi yapabilirsiniz.

Örgü modelinin yapımı için öncelikle ilmek alınmış. İstenilen uzunlukta ilmek alındıktan sonra ikinci sırada hemen model yapımına başlanmış. Burada video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar açıklanmış. İlk defa örgü yapmaya başlayanlar dahi modelin yapım videosunu izleyerek bu örneği öğrenebilirler. Videoyu anlatan hanımefendi her sırayı hatta her ilmeği detaylı bir şekilde açıklamış. Mutlaka burayı takip ederek bu modelin yapımını öğrenin.

blank

Çeyizlik şal modeli arayanlar mutlaka bu örneğe göz atmalılar. Bu model ile şal yaptığınız zaman çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Bu şal modeli hem günlük kullanım için uygun olur hem de gelinlik üzerine yapılabilir. Açık renk krem, bej ve beyaz ipler ile bu şal modelini yaparsanız gelinlik üzerinde çok şık olacaktır. Burada olduğu gibi simli ipleri de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bu örgü modeli yelekler içinde oldukça ideal. Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yelek ve şalı bu model ile yaparak güzel bir takım yapabilirsiniz. Kol ve yelek ayrımlarının nasıl yapıldığını da farklı videolardan takip ederek güzel bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Kıvrımlı yelek ve şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu