KIZ BEBEKLER İÇİN FISTIKLI HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız bebekler için hırka modeli yapımı

Daha önce size fıstıklı model ile yapılmış bir lora bere modelinin örneğini göstermiştim. Bugün ise size bu bere ile takım olarak yapılmış fıstıklı hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere daha önce gösterdiğim lora bere ile takım yapılmış olan güzel bir kız çocuk hırkasının yapımını göstereceğim. Bu hırka modeli birçok markanın bebek reyonunda satılan hırkanın aynısı olmuş diyebilirim. Kol kısımlarına eklenen fırfır detayı çok güzel olmuş. Model bir hırkadan daha çok ceket tarzında yapılmış ve çok güzel olmuş. Bereyi de bu hırkayı da tek başına yapabilirsiniz. İkisi de çok şık modeller.

İki şiş kız bebek hırka modeli yapımı için burada Nalo Elit Baby markasından bir ip kullanılmış. Burada 1 yaş için hırka yapılmış ve bu hırka için 1,5 yumak ip yeterli olmuş. İki yumak ip ile hem hırkayı hem de bereyi yapabilirsiniz. Şiş olarak 4 numara şiş kullanılmış. Birde ön kısım için 5 tane düğe kullanılmış.

Hırkanın ön kısımdaki iki parçada ince uzun şerit halinde halkalı fıstıklı model kullanılmış. Anı şekilde hırkanın kol uçlarında da bu model kullanılmış. Hırkanın üst kol kısmında ise fırfır modeli yapılmış ve çok şık bir görünüm elde edilmiş. Video içerisinde hem hırkanın yapım aşaması hem de yapılmaya başlanmadan önce gerekli malzemeler hakkında detaylı bilgiler verilmiş.

Fıstıklı hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaKiJP7UQgT8qc4u5A7XRiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu