KIZ BEBEKLER İÇİN ROBADAN İŞKEMBE HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız bebeklere robadan ilginç işkembe modeli ile hırka yapımı

Kız bebekler için yapılabilecek harika bir hırka modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim robadan işkembe modeli hırka sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir örgü işi.

Bebekler için yapılabilecek yeni örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız bebekleri için yapılabilecek harika bir hırka modeli göstereceğim. Bu hırka modeli renkleri ve görüntüsü ile benim görünce çok hoşuma giden bir model. Bu modelin yapımı dışında sizlere daha öncede farklı şık bebek hırkası modelleri göstermiştim. Bunları da inceleyebilirsiniz.

Bugün sizlere göstereceğim kız çocuk hırka modeli 1,5-2 yaş için oldukça ideal olmuş. Burada videoda anlatılan örgü detaylarını takip edip dilerseniz daha büyük veya daha küçük hırka modelleri de yapabilirsiniz. videoda hırkanın yapımına dair tüm detaylar verildiği için sorun yaşamadan bu hırkayı yapabilirsiniz.

Hırka yapımı için Nako Vega markalı ipten kırçıllı ve sade örgü ipi tercih edilmiş. Gri ip ile hırkanın tamamı örüldüğü için bu ipten 2 yumak kullanılmış. Bir yumak ise pembe ip kullanılmış. Bu iki renk ile çok güzel bir uyum yakalanmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Birde örneğin yapılacağı kısım için 5 numara şişe ihtiyacınız olacak.

blank

Robadan kız çocuk hırka için ilmek alındıktan sonra düz bir örgü örülmüş. Belirli bir sıra düz örüldükten sonra şiş değiştirilip işkembe modeli yapımına başlanmış. Bu şekilde yakanın yapımına devam edilmiş. Modeli yapmayı bilmeyenler videodaki anlatımı takip ederek bu modelin yapımını da kolaylıkla öğrenebilir.

Bu hırkanın bir diğer özelliği de yaka kısmına yapılan süslemenin çıkartılabiliyor olması. Yaka kısmına yapılan süsleme tığ ile yapılmış ve sonradan eklenmiş. Hırka modeli yapılıp tamamlandıktan sonra yakanın nasıl yapıldığı da detaylı bir şekilde açıklanmış. Dilerseniz siz bu yakayı yapmayabilirsiniz. Her iki şekilde de bu hırka modeli çok şık olmuş ve kız çocukları üzerinde çok güzel duracaktır.

Robadan işkembe modelli hırka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu