KIZ BEBEKLER İÇİN YAKALI KOLAY YELEK YAPIMI

Kız bebeklere şiş örgüsü ile yakalı kolay yelek modeli yapımı

Kız bebekler için yapılabilecek harika bir yelek modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Yakalı kolay kız bebek yeleği kız bebekler üzerinde çok şık duracak oldukça farklı bir model. Bu yeleğin yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bebekleri için hazırlık yapan annelere bugün çok şık bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Kız bebekler için yapılabilecek yelek modeli için burada nar çiçeği ve krem rengi örgü ipi kullanılmış. Bu ipler ile çok güzel bir uyum yakalanmış.

Kız bebek örgü yelek modeli için burada Kartopu Baby One ipi kullanılmış. Nar çiçeği rengi ile de çok güzel olmuş bu yelek modeli. Burada nar çiçeği renginden bir yumak kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Birde ön kısımlarda düğme kullanılmış.

Bu yelek modelinin yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Özellikle beden konusunda detaylı bilgi verilmiş. Buradaki detayları dikkate alarak yapmak istediğiniz büyüklüğü belirleyebilirsiniz.

blank

Şiş örgüsü kız bebek yelek modeli yapımı çok ama çok basit. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar için bu model oldukça ideal. Düz bir örgü modeli kullanılarak yelek yapıldığı için zorlanmadan model yapımını öğrenebilirsiniz. Kol ve yaka kesimleri ile ilgili detaylarda zaten video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklandığı için bu kısımların yapımında da sorun yaşamazsınız.

Yelek modeli yapımına arka kısımdan başlanmış 54 ilmek alınarak düz haroşa bir örgü yapılmış. Daha sonra kol kısımlarının ayrımı yapılmış. Daha sonra iki ön parça yapılmış. Beden kısmı yapıldıktan sonra ise yaka kısmının yapımına geçilmiş. Bu kısımda örülerek kenar kısımlardan dikme işlemi yapılmış. Yeleğin düğmeleri de yapılarak yelek kullanıma hazır hale getirilmiş.

blank

Yakalı kız bebek yelek modeli bir günde yapılıp tamamlanabilecek bir model. Yeleğin yapımında düz bir örgü kullanılsa da yaka kısmına eklenen detay yeleğe şık bir görünüm kazandırmış. Günlük kullanım için bu yelek modeli oldukça ideal olacaktır.

Yakalı kolay kız bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu