KIZ ÇOCUKLAR İÇİN KAP KOLLU YELEK MODELİ YAPIMI

Kap kollu kız çocuk yelek modeli yapımı

Kız çocukları için yapılabilecek çok şık yapımı da kolay olan bir yelek modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim kap kollu kız çocuk yelek modeli iki renk ip ile yapabileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş.

Kış yaklaşırken sizlere yeni örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız çocukları için yapılmış olan bir yelek modeli göstereceğim. Daha önce de hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için yapılmış olan farklı yelek modelleri göstermiştim. Dilerseniz bu örneklere de göz atabilirsiniz.

Kap kollu yelek modeli yapımı için burada Nako Elit Baby markalı ipten pembe ve beyaz renkte örgü ipleri kullanılmış. Bu şekilde iki renk ipler ile güzel olmuş. Tabi dilerseniz siz tek renk örgü ipleri de kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5numara şiş kullanılmış.

Yelek modeli yapımına robadan başlanıyor. Düz haroşa örgü yapılmış. Birkaç yerde ise farklı bir model yapımı için ajur örneği kullanılmış. Yine buraların detaylı yapım aşaması da video içerisinde açıklanmış. Burada yeleğin kol kısmı kap kol adı verilen bir model ile yapılmış. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu yelek modelini yapabilir.

Kap kollu kız çocuk yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu