KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ MANTO MODELİ YAPIMI

Şii örgüsü ile kız çocuk örgü manto modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış manto modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün kız çocuklar için yapılmış rengi ve tasarımı ile dikkat çeken kız çocuk manto modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu mantonun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kış aylarında çocuklarınıza hırka ve ceket yapımı dışında farklı bir örgü modeli yapmak istiyorsanız manto modellerine mutlaka göz atmalısınız. Özellikle Işıl hanım hem kız hem de erkek çocuklar için yapılmış manto modellerinin yapım detaylarını sık sık paylaşıyor. Bende bu modelleri sizlere göstermeye çalışıyorum.

Kız çocuk örgü manto yapımı için burada Nako Elit Baby markalı ipten kırmızı renk seçilmiş. Şiş olarak işe 3,5 numara şiş kullanılmış. Burada 1,5-2 yaşa uygun bir manto modeli yapılmış. Videoda verilen anlatımı takip ederek siz daha büyük bir manto modeli de yapabilirsiniz.

Manto modelinim yapımı ilk başta size zor gibi görünebilir. Burada sadece ters düz örgü ve haroşa örgü modeli yapılmış. Tabi burada dikkat edilecek en önemli detaylar yaka kısmının kol kısmının ve ön kısımdaki modelin nasıl yapılacağı. Video içerisinde her bir detay çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu manto modelini yapabilirsiniz.

Kız çocuk örgü manto modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu