KIZ ÇOCUKLAR İÇİN PİLELİ MANTO YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız çocuklarına pileli manto yapımı

Kız çocukları için yapabileceğiniz örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız çocuk pileli manto modeli yapımını detaylı anlatım olarak sunmak istedim. Bu manto modelinin yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip ederek dilediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz.

Manto modelleri için sizlere daha öncede farklı tasarımlar göstermiştim. Bugün yine sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan ve farklı büyüklüklerde yapılıp kullanılabilecek harika bir manto modeli daha göstermek istiyorum. Kız aylarında çocuklarınız bu tarz örgü kıyafetleri kullanmayı seviyorsa mutlaka bu örneğe göz atmalısınız.

Şiş örgüsü kız çocuk manto modeli 3-4 yaş için yapılmış. Burada yapılan mantoya bir kapüşon da eklenmiş. Bunun yanında mantonun etek ucuna eklenen pileler mantonun daha şık görünmesini sağlamış. Bir tayt üzerine giyildiği zaman çok şık bir görünüm oluşacaktır.

Mantonun bel kısmında kuşak şekillinde bir örgü yapılmış. Kol kısmına eklenen pileli detaylar daha şık bir görünümün oluşmasını sağlamış. Bunun yanında düğme seçiminde renkli ve şekilli düğmeler tercih edilip daha hoş bir görünüm elde edilmiş.

Pileli kız çocuk manto modeli yapımında sadece düz örgü kullanılmış. Sadece bant kısımlarında haroşa örgü kullanılmış. Manto üzerinde farklı bir örgü tekniği olmadığı için sadece düz örgü ile yapıldığı için kısa sürede yapabileceğiniz bir örgü işi.

Burada manto yapımı için dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar kapüşonun ve pilelerin nasıl yapılacağı. Işıl hanım her zaman olduğu gibi videonun en başından en sonuna kadar manto ile ilgili her bir detayı ayrıntılı bir şekilde anlatmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu manto modelini yapabilirsiniz.

blank

Şiş örgüsü pileli manto yapımı için Kartopu Melange Wool markalı ipten gri renk seçilmiş. Bu ipten 5 yumak ip kullanılmış. Buradaki manto yapım detaylarını öğrenerek yapmak istediğiniz büyüklüğe göre yumak sayısını arttırıp azaltabilirsiniz. Burada kullanılan ipin özelliği yünlü ve akrilik olması.

İp uzunluğu 170 m siz seçeceğiniz orta kalınlıktaki ipin bu ölçülere uygun olmasına dikkat ederseniz ölçüleriniz aynı olacaktır. Şiş olarak ise misinalı şiş kullanılmış.

Mantonun yapımına etek ucundan başlanmış. 240 ilmek atılıp ilk başta ve en sonda 8 ilmekle lastik örgüsü yapılmış. Bu manto modeli dikişsiz bir şekilde tek parça halinde yapılıyor. Videoda verilen detaylı anlatımı takip edip bu manto modelini yapabilirsiniz.

Kız çocuk pileli manto modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu