KIZ ÇOCUKLARI İÇİN BAYRAMLIK ÖRGÜ ÇANTA MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile kız çocuklarına çanta yapımı

Çanta modelleri için sizlere sık sık örgü işinden yapılmış olan farklı tasarımlar gösteriyorum. Bugün sizlere kız çocukları için yapılmış olan tatlı bir çanta göstereceğim. Kız çocuk örgü çanta modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan çanta modellerini ben çok sevdiğim için sizlere de sık sık yeni modeller göstermeye çalışıyorum. Örgü işinden yapılmış olan çantalarda farklı örgü ipleri kullanabilirsiniz. Penye ipler, kağıt ipler makrome ipler çanta yapımında en çok kullanılan ip çeşitleri. Sizlere çantalar için videolu anlatımlar verdiğim için malzeme seçimi konusunda buradan bilgiler alabilirsiniz.

Tığ işi örgü çanta modeli yapımı için burada Kartopu Elite Wool Grande markasından krem rengi bir örgü ipi kullanılmış. Bu ip oldukça kalın bir ip. Bir çanta için bir yumak ip yeterli olmuş. Üst kısımdaki burun kısmının yapımı için pembe renkte Spagetti Yarn markasından Slim cotton serisinden bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 4 numara ve 2,5 numara tığ kullanılmış.

Çanta için iki tane yuvarlak parça yapılmış. Bu parça yapılırken sık iğne tekniği uygulanmış. Her sırada yapılan arttırma ile ile yuvarlak bir parça elde edilmiş. Yapılan bu yuvarlak parçalar kenar kısımlarından birleştirilip askısı ve kulakları yapılmış. Çanta tamamlanınca üstündeki göz ağır burun süslemeleri yapılmış ve kullanıma hazır hale gelmiş.

Kız çocuk örgü çanta modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu