KIZ ÇOCUKLARI İÇİN KOKOŞ MANTO YAPIMI

Şiş örgüsü işe kız çocuk mantosu yapımı

Kız çocuklar için yapılabilecek örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere harika çok ama çok gösterişli kokoş mu kokoş kız çocuk manto yapımı göstermek istiyorum. Bu mantonun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere görünce çok beğendiğim herkesinde dikkatini çekecek olan çok şık bir manto modeli göstereceğim. Kız çocukları için farklı bir örgü işi arayanlar mutlaka bu mantoyu denemeliler. Görüntüsü ile dikkat çeken bu manto modeli kız çocukları üzerinde de çok şık duracaktır.

Kız çocuk örgü manto modeli yapımı için puffy iplerden kullanılmış. Mantonun saçak kısmında puffy ip ile örme işlemi yapılarak farklı bir görünüm elde edilmiş. Burada iki farklı manto yapılmış. Model olarak aynı model kullanılmış ama ip farklılığı var. Aynı markanın puffy iplerinden biri kalın seçilmiş birisi de ince bu şekilde yapılan iki manto da sizlere gösterilmiş.

Mantonun yapımı için Alize puffy markalı ipin kendinden ilmekli ipi kullanılmış. Mantonun beden kısmında yine Alize markasına ait Softy Plus düz ip kullanılmış. Saçak kısmında ise kendinden ilmekli ipler kullanılmış. Şiş olarak ise hem 4 hem de 5 numara şiş kullanılmış.

Örgü kız çocuk mantosu yapımı için 130 ilmek atılarak başlanmış. Burada yapılan manto modeli 1,5-2 yaş için oldukça ideal. Siz buradaki detaylı yapım aşamasını takip ederek farklı büyüklükler için bu mantoyu yapabilirsiniz.

blank

Mantonun yapımına etek ucundan başlanmış. Önce düz ip ile ilk sıralar yapılmış ve ardından aralara saçak kısmını oluşturmak için kendinden ilmekli ip kullanılmış. Bu şekilde etek ucu örülüp daha sonra beden kısmı düz bir şekilde yapılmış. Bu manto modeli tek parça halinde yapılmış. Etek ucu yapıldıktan sonra ön ve arka parçalar ayrı ayrı örülerek tamamlanmış.

Burada manto yapımını Işıl Hanım her bir detayı ayrıntılı bir şekilde açıklamış. Burayı takip ederek sorun yaşamadan bu manto modelini kısa sürede yapıp tamamlayabilirsiniz.

Kokoş kız çocuk manto yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu