KIZ ÇOCUKLARI İÇİN YAPRAKLI BERE YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız çocuklarına yapraklı bere modeli yapımı

Kız çocukları için yapabileceğiniz harika bir bere modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim yapraklı kız çocuk beresi sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Birbirinden farklı kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız çocukları için harika bir bere modeli yapımını göstermek istedim. Bu bere modeli üzerine yapılan yaprak desenleri çok hoş olmuş. Şiş örgüsü ile yapılan bu bere modeli her yaştan kız çocukları için yapılabilecek bir model.

Şiş örgüsü kız çocuk bere modeli için burada beyaz orta kalınlıkta bir bebe yünü örgü ipi kullanılmış. Bu bere modeli için birde 3,5 numara şiş kullanılmış. Bu bereyi dilediğiniz renkte örgü ipi ile yapabilirsiniz. Beyaz renk ile çok hoş olmuş. Bence kırmızı ip ile de bu bere modeli çok hoş olacaktır.

Burada yapılan bere modeli ölçüleri 6 ay 1,5 yaş arası bebekler için oldukça ideal. Burada video içerisinde bereyi yapmak isteyenler için farklı büyüklük ölçüleri de verilmiş. Buradaki detayları dikkate alarak bu bereyi her yaştan kız çocukları için yapabilirsiniz.

Yapraklı bere modeli için burada 77 ilmek atılarak başlanmış. Haroşa örgü modeli kullanılmış. Bere üzerine 7 tane yaprak dilimi yapılmış. Daha büyük bir vere yapmak istiyorsanız ilmek sayınızı 11 tane arttırıp üzerindeki yaprakların sayısını bir tane arttırabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz beden için bu bereyi yapabilirsiniz.

blank

Bere yapımı çok basit. Burada haroşa örgü modeli kullanılmış. Sadece yaprak kısımlarının yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Burası da video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklandığı için sorun yaşamadan bu bere modelini yapabilirsiniz. Şiş örgüsü örmeye yeni başlayanlarda bu anlatımı takip ettikleri zaman bu bereyi kısa sürede yapabilir.

Bu bere modeli dışında ilerleyen günlerde sizlere yeni modellerde göstereceğim. Örgü işleri yapıp satanlarda bu modellere göz atarak el işleri arasına yeni modelleri ekleyebilirler.

Şiş örgüsü yapraklı kız çocuk bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu