KOLAY AJURLU BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay ajurlu yelek modeli yapımı

Yelek modelleri içi sizlere bugün yine ajur ile yapılmış çok şık bir tasarım göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kolay ajurlu yelek modeli yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar yeni yelek modellerini inceleyerek farklı tasarımları çeyizler içerisine eklemeye çalışıyor. Bende sizler için farklı yelek modelleri bulup paylaşmaya çalışıyorum. Sizlere gösterdiğim bu örnek modelleri inceleyerek istediğiniz büyüklükte yelek modelleri yapabilirsiniz. Ayrıca el işi yapı satanlar için de bu örnek çok güzel bir alternatif.

Ajurlu yelek modeli yapımı için angora ip kullanılmış. Bu şekilde ince ipler ile yapılan modelleri ben seviyorum. Ama bu yelek modelini isterseniz kalın ipler ile de yapabilirsiniz. Seçtiğiniz ipe uygun olarak şiş numaranızı belirleyerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Burada yapılan yelek modelinin yapımında iki farklı şiş örgüsü modeli bir arada kullanılmış. Ajur modeli ile birlikte subay çitmiği modeli kullanılmış. Burada yapılan modelde ajur modeli 11 ilmekten oluşuyor. Diğer model ise 13 ilmek üzerine yapılmış Birde bunlar dışında 3 tane de kenar ilmeği yapılmış. Buradaki sayıları dikkate alarak sizlerde ilmek sayınızı belirleyebilirsiniz. Bu model ile yelek yapımı dışında mevsimlik hırkalarda yapılabilir. Yelek veya hırkayı üç parçadan oluşacak şekilde yapabilirsiniz.

Kolay ajurlu yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZvEDUxfxWr7VcyGh_mtzzg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu