KOLAY ÇİÇEK DESENLİ BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Çiçekli beş şiş patik modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan patik modelleri için bugün sizlere beş şiş ile yapılmış çiçekli çok şık bir model göstermek istiyorum. Çiçekli beş şiş patik modeli şiş örgüsü bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Bu şık patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Beş şiş ile yapılmış desenli patik modellerini ben çok beğeniyorum. Yeni modeller buldukça da sizlere göstermeye çalışıyorum. Hem çeyizleri için hazırlık yapanlara hem de el işi yapıp satanlara bu modeller oldukça faydalı olacaktır. Bugün göstereceğim patik üzerine çiçek desenleri yapılmış. Patiği görünce yapımı size zor gibi görünebilir. Ama şiş örgüsüne yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Video sahibi de modelin yapımını çok güzel detaylı bir şekilde açıklamış.

Beş şiş çiçekli patik modeli yapımı için krem rengi ip, yeşil ve koyu gül kurusu tonlarından bir renk kullanılmış. Şiş olarak 3 tane kısa beş şiş kullanılmış.

Patik modeli burada yapılan ölçüler ile 37-38 numara ayak için oldukça ideal büyüklükte olmuş. Sizin elinizin sıkılığına göre yaptığınız patiğin ölçülerinde değişiklikler olabilir. Patik modelinin daha büyük veya daha küçük yapmak isterseniz videoda verilen detaylara dikkat edebilirsiniz.  Patik modelinde düz örgü kullanılmış. Sadece çiçek deseninin oluşması için iplerde renk değişiklikleri yapılarak model ilerlemiş.

Çiçekli beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu