KOLAY DOLAMALI BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü kolay dolamalı bayan patik modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış patik modellerinde son zamanlarda karşıma çıkan dolamalı modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yapımı oldukça basit olan ama bir o kadar da şık bir dolamalı beş şiş patik modeli yapımı göstereceğim. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Beş şiş ile yapılmış patikler için sizlere yeni tasarımlar göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim patik modelin de dolama modeli kullanılmış. Bu model uzun zamandır karşıma çıkıyordu. Daha önce de size bu dolama model ile yapılmış bir patik örneği göstermiştim. Bugün göstereceğim model herkesin kolayca yapabilmesi için basit bir şekilde tasarlanmış. Daha önce beş şiş ile patik modeli yapmayanlar dahi videodaki anlatım detaylarına dikkat ederek bu modeli yapabilirler.

Beş şiş dolamalı patik modeli yapımı için burada Dora marka patik ipleri kullanılmış. Patik için yeşil, krem rengi ve sarı renkte ipler tercih edilmiş. Şiş olarak ise 3 numara beş tane kısa şiş kullanılmış. Patik modeli 37-38 numara ayak için yapılmış. Ama sizin el ayarınıza göre patiğin ölçüleri değişebilir.

Patik modeli yapımına ayak ucundan başlanmış. Burada düz bir örgü yapılmış ve daha sonra krem rengi ip ile örgüye devam edilmiş. Patiğin üst kısmında ve yanlarında dolamalı model yapılmış. Burada dikkat edilmesi gereken detayları iyi takip etmelisiniz. Model genel olarak kolay olsa da ilk defa ören birisi zorlanabilir. Bu nedenle videoda verilen anlatımı takip etmek önemli.

Dolamalı beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu