KOLAY PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi kolay pike uç danteli yapımı

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz pikelerin kenarlarını danteller ile süslemek istiyorsanız sizlere gösterdiğim dantel modellerine mutlaka göz atmalısınız. Bugün size yapımı çok basit olan ama kullanacağınız ipler ile harika görünecek pike uç dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modeli için bugün size kolay bir örnek göstermek istedim. Özellikle tığ ile yeni dantel modelleri yapmaya başlayanlar bu basit modelleri yaparak kendilerini geliştirebilirler. Tek seferde tek renk ip ile yapılan bu model birbirini tekrarlayan bir örnek olduğu için kısa sürede eliniz alışacak ve modeli kısa sürede tamamlayacaksınız.

Kolay uç dantel modeli sadece pike ucunda değil havlu kenarlarında da kullanabilir. Bunun dışında uç dantel olarak kullanabileceğiniz her yerde bu modeli kullanabilirsiniz. Dantel modeli yapımı için burada gri simli ip ile bir model hazırlanmış bu model çok güzel olmuş. Ayrıca birde beyaz dantel ipi ile de model hazırlanmış. Bu şekilde de modelin duruşu çok güzel olmuş. Açıkçası ben beyaz dantel ipi ile yapılanı çok beğendim.

Dantel modeli enine örülerek ilerliyor. Burada devam eden bir dantel modeli kullanılıp tek seferde model yapılıyor. Tırabzanlar yardımı ile yapılan bu modelin düzgün durması için verilen sayılara dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle model yapımını öğrenene kadar videodaki anlatımı takip etmelisiniz.

Pike uç dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu