KOLAY TIĞ İŞİ YUVARLAK DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Çok amaçlı kullanılabilecek kolay yuvarlak tığ işi motif yapımı

Dantel modelleri için bugün sizlere çok şık yapımı da kolay olan yuvarlak dantel motifi yapımı göstermek istiyorum. Farklı dantel işlerinde kullanabileceğiniz bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka çeyiz içerisinde dantelden yapılmış olan sehpa örtüleri, oda takımı dantelleri, vitrin içi dantel modelleri, yatak odası dantelleri gibi farlı el işleri ekliyor. Aslında bu dantel modelleri eskisi kadar kullanılmasa da çeyizler içerisine mutlaka eklenmeye çalışılıyor. Bugün sizlere bu dantel modellerini yapmak isteyenler için kolay ama oldukça şık bir küçük yuvarlak bir motifin yapımını göstermek istiyorum.

Tığ işi yuvarlak dantel motifi yapımı için Altınbaşak Maxi markalı ipten beyaz renk kullanılmış. Burada kullanılan dantel ip biraz kalın bir ip. Siz dilerseniz daha ince bir dantel ipi ile de bu motifi yapabilirsiniz. Ayrıca bu motifi dilediğiniz farklı renkteki dantel ipleri ile de yapabilirsiniz.

Dantel motifi yapımı için zincir çekilip bir yuvarlak yapılmış. Daha sonra bu yuvarlak etrafına tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Dantel motifi bu şekilde ilerliyor. Her sırada tırabzanlar ile sıralar yapılıp yuvarlak bir motif elde ediliyor. Daha önce dantel yapmadıysanız bu videodaki motifi yapmaya başlayabilirsiniz. Motifin yapımı kolay olduğu için kısa sürede eliniz alışır ve rahatlıkla bu motifi yapabilirsiniz. Zaten video içerisinde motifin her bir sırası detaylı bir şekilde açıklanmış.

Yuvarlak tığ işi dantel motifi yapıldıktan sonra motif tamamlanmadan diğer motifler ile nasıl birleştirileceği video içerisinde gösterilmiş. Siz yapmak istediğiniz dantel işine göre bu motifin nasıl birleştirildiğini öğrenip yapabilirsiniz. Video sahibi ise bu motifler ile farklı bir tasarım yapacağı için motifleri birleştirmemiş. Sadece bu video içerisinde motiflerin yapım aşamasını açıklamış. Motifler ile nasıl bir birleştirme yapıldığını diğer videoda açıklamış. Bunu da sizlere ilerleyen günlerde göstereceğim.

Yuvarlak dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Hobilaryum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu