KOLAY VE ŞIK ÇOCUK PANÇOSU YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay ve şık panço yapımı

Kız çocukları için harika bir panço modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim şiş örgüsü panço modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Modelin detaylı yapım aşamasını bu videodan takip ederseniz kısa sürede bu pançoyu yapabilirsiniz.

Çocuklar için kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız çocukları için yapabileceğiniz oldukça şık ve gösterişli bir panço modeli göstermek istedim. Ben bu panço modelini çok beğendim, sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim. Kolay bir model olduğu için kısa sürede yapıp tamamlayabilir ve bu soğuk kış günlerinde kızınıza torununuza giydirebilirsiniz. Ayrıca el işi yapıp satanlarda bu pançoyu yapabilirler.

Kız çocuk panço modeli iki parça halinde yapılmış. Örülen düz parçalar omuz kısmından birleştirilmiş. Panço üzerine süsleme olarak yine örgü işinden işlemeler yapılmış. Dilerseniz sade olarak bırakabilirsiniz. Dilerseniz buradaki süslemeler gibi veya daha farklı süslemeler yapabilirsiniz. Ama burada yapılan işleme ile oldukça şık bir görünüm elde edilmiş.

Kazak yapımı için kullanılan iplerin özelliği ve kullanılması gereken şiş özelliği hakkında bilgiler verilmiş. Sizlerde bu pançoyu yapmak istiyorsanız videoda verilen ip özelliği anlatımını iyi takip etmelisiniz. Çünkü örgü ölçülerinin doğru olması için burada kullanılan ip ve şiş uyumuna dikkat etmeniz gerekir.

Kolay panço modeli yapımında aslında düz bir örgü modeli kullanılıyor. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi buradaki anlatımı takip ederek bu pançoyu yapabilir. Zaten düz iki parça yapılıp omuz kısmından birleştiriliyor.

Burada yapılan panço ölçüleri 3 yaş için uygun. Ama daha büyük bir panço modeli yapmak isterseniz ilmek sayısında nasıl değişiklik yapmanız gerektiğinden bahsedilmiş. Video içerisinde pançonun her bir yapım aşaması çok güzel bir şekilde açıklanmış. Buradaki anlatımı takip ederek bu panço modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Pançonun yapımında ilk sırada ilmek alınmadan farklı bir başlama tekniği kullanılmış. Bu tekniğin nasıl yapıldığı da çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Şiş örgüsü panço modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu