KOLDAN BAŞLAMALI BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile koldan başlamalı hırka modeli yapımı

Bayanlar için harika bir hırka modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim koldan başlamalı bayan hırka modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Kış için hazırlık yapan bayanlar için bugün harika bir hırka modeli yapımı göstermek istedim. Özellikle önümüzdeki kış günleri için hazırlık yapan ve modaya uygun bir hıra modeli arayanlar için bu hırka modeli çok ideal. Kullanılan ipler ile bu yılın modasına da uyum sağlanmış.

Bugün göstermek istediğim şiş örgüsü bayan hırka modeli için La Mia XL merserize ipleri kullanılmış. Bu iplere uygun olarak da 4 mm’lik şiş kullanılmış. Bu iplerin oldukça parlak ve şık bir görünümü var. Hırka yapımı için burada renk renk ipler kullanılmış. Bu şekilde hırka modeli çok şık olmuş. Siz bu hırkayı tek renk yapabileceğiniz gibi renk renk ipler ile de yapabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz.

Burada yapılan hırka modeli 38 bedene ideal olan bir hırka. Zaten hırka modeli bol bir şekilde yapılıyor. Burada 60 ilmek alınarak hırka modeli yapılmış. Siz daha büyük bir hırka modeli yapmak isterseniz ilmek sayısını da arttırabilirsiniz. İlmekler çift sayı olduğu sürece dilediğiniz büyüklükte bu hırkaya başlayabilirsiniz.

blank

Koldan başlamalı hırka modeli düz bir örgü ile örülüyor. Ama hırka modelinde dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar artırmaların nereden yapılacağıdır. Burada artırmaların nasıl yapılacağı video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Bu hırkayı yapmak isteyenler video içerisinde verilen anlatımı mutlaka takip etmeliler.

Şiş örgüsü ile örgü örmeye yeni başlayanlar ilk başlarda zorlanabilirler ama video verilen anlatım çok güzel bir şekilde yapıldığı için burasını dikkatli bir şekilde takip ederek sorun yaşamdan hırkanın yapımını öğrenebilirsiniz. Burada video içerisinde hırkanın yapımına dair detaylar küçük bir örnek model üzerine gösterilmiş. Buradan detayları öğrendikten sonra istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz.

Koldan başlamalı bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1ww5qnnh3SM

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu