Konutta en tesirli alt karın egzersizleri! Alt karın yağları nasıl eritilir? Karın titreten hareket

Bölgesel zayıflamada en çok zorlanılan ve yağların eritilmesi problem olan bölgelerden birisi de alt karındır. Alt karın yağlarını eritmede sizlere yardımcı olacak en tesirli antrenmanları sizlere sıraladık. Alt karın yağları nasıl eritilir?

Yüzen bir kas kümesi olduğu için karın hareketlerini yaparken ekstra ısınma hareketlerine gerek olmadığını söyleyen Pilates eğitmeni Tuğçe Alpay, tesirli bir alt karın antrenmanı için dikkate alınması gereken püf noktalarıyla hareketleri anlattı: Tabana serili olan matın üzerine dizler bükük, ayaklar yere basacak halde durduktan sonra bel ortasında boşluk kalmayacak üzere uzanın. Omuzlar da kulaklara yanlışsız değil yere yapışık halde bir konum aldıktan sonra Single Leg Drop hareketine başlayın.

SİNGLE LEG DROP (1 DAKİKA)

Sırt sıfırlanıp omuzlar tabana yapışık halde iken her iki bacak havaya kaldırılarak aşağı üst hareket ettirilir. Şayet hareket kolay geldiyse sabit halde ellerle boyun gerisinden takviye alarak hareket tekrarlanır. (Karnı içine çekip göbek deliği küçültülmeli)

RAİN BOW (1 DAKİKA)

Bacakları hafif tabana eğilimli olacak formda kaldırdıktan sonra dirseklerle koldan dayanak alacak formda ayakları yuvarlayın. Aşağı götürürken nefes alıp üstte nefes verilmeli. Bacakla küçük u’lar çizilmelidir.

FLUTTER KICKS (1 DAKİKA)

Matın üzerine yatıp bacakları hafif kaldırdıktan sonra ufak aşağı üst hareketlerle hareketi tamamla. Harekette zorlanılıyorsa başın yerde yatabilir. (Burundan nefes alıp ağızdan ver.)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu