KUM BONCUKLU TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için kum boncuklu tek sıra oya modeli yapımı

Kum boncuklar ile yapılan oyalar eskisi kadar kalmasa da yine de farklı modeller bulunmakta. Bende bugün sizlere kum boncuklu tığ oyası modeli yapımı göstermek istedim. Çeyizleriniz içerisine koyacağınız yazmaların kenarlarında boncuklu bir oya modeli isterseniz bu örneğe göz atabilirsiniz. Oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu ahlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık oya modelleri gösteriyorum. Ama bu oya modelleri içerisinde kum boncuklar ile yapılmış örnekler oldukça azdır. Çünkü kum boncuklar ile yapılmış olan modeller artık pek fazla yapılmıyor ve tercih edilmiyor. Ama baktığımızda oldukça farklı ve şık tasarımlar yer almakta. Bende bugün sizlere görünce beğendiğim bir örneği göstermek istedim. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalarda farklı bir model isterseniz bu örneğe göz atabilirsiniz.

Kum boncuklu oya modeli yapımı için burada gri renkte bir oya ipi kullanılmış. Bu oya ipinin üzerine ise kum boncuklar geçirilerek hazırlanmış. Oya ipini seçerken yazmanız ile uyumlu olmasına dikkat edin. Birde kullanacağınız boncuklar iple aynı renkte olmasa da uyumlu bir renk olsun. Bu şekilde daha güzel bir görüntü oluşacaktır. Oya modeli yapımının orta kısımda ise küçük serum halkaları kullanılmış. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Size gösterdiğim oya modellerinin hemen hemen hepsi direk yazma kenarına yapılan modeller. Bu oya modeli ise yazma kenarına yapılmıyor ve zincir üzerine oluşturuluyor. Modelin yapım detayları çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan kısa sürede bu örneği yapabilirsiniz.

Kum boncuklu tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCu4-W6b2KhK_nKEJPtODi2w

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu