KÜPE ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için küpe çiçeği lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Küpe çiçeği lif modeli çeyizler içerisinde dikkat çekecek oldukça şık ve gösterişli bir model. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Yeni lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine yapımı oldukça basit olan oldukça şık ve gösterişli bir model göstermek istedim. Renkli lif ipleri ile yapacağınız bu lif modeli çeyizler içerisinde çok şık duracaktır.

Çeyizlik lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile bir taban yapılmış. Bu taban yapılırken sanki bir rüzgar gülüne benzeyen bir taban yapılmış. Taban yapımında fıstık modeli kullanılmış. Buranın yapımını bilmiyorsanız eğer video içerisinde bu kısım çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Lif modeli için beyaz kısım yapıldıktan sonra bu sefer sarı lif ipi ile kenar kısımlarına yine fıstık modeli yapılıp süsleme yapılmış. Bu şekilde lif modelinin taban kısmı yapılıp tamamlandıktan sonra üst kısımdaki çiçeklerin yapımına geçilmiş.

blank

Tığ işi lif modeli yapımı için sar lif ipi ile küpe çiçekleri yapılmış. Bu çiçeklerin yapımında yine basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada fıstık modeli yapılarak küçük bir çiçek modeli yapılıyor. Lif tabanı üzerindeki her bir dilim için toplamda 6 tane küpe çiçeği yapılmış. Daha sonra bu çiçeklerin yaprakları yapılmış. Bunlar dışında birde orta kısım için küpe çiçeği yapılmış.

Yapılan bu çiçekleri lif üzerine eklemeden önce yine yeşil lif ipi birkaç kat yapılmış ve bununla zincir çekilmiş. Daha sonra hazırlanan bu zincir lif üzerine eklenmiş. Buranın nasıl yapıldığı da çok güzel bir şekilde açıklanmış. Bu aşamadan sonra tek tek çiçeklerin ve yaprakların eklemesi yapılmış. Bunların hepsi detayları ile birlikte çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Lif modeli oldukça basit bir lif modeli olsa da aşama aşama ilerliyor. Ama yapımı zevkli olduğu için kısa sürede zorlanmadan bu lif modelini yapabilirsiniz.

Küpe çiçeği lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu