KUTUP YILDIZI LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli kutup yıldızı lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık ve gösterişili bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kutup yıldızı lif modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Sizlerle sık sık yeni lif modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Önümüzdeki günlerde evlenecek olan ve çeyizleri için hazırlık yapanlara farklı lif, dantel, tığ oyası, çeyizlik şal ve yelek gibi el işlerini göstermeye çalışıyorum. Modelleri sizlere gösterirken detaylı yapım aşamasını içeren videolar sunuyorum. Bu sayede kısa sürede istediğiniz el işini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bugün sizlere çeyizlik lif modeli yapımı göstermek istedim. İki renk lif ipi ile yapılan bu lif modeli görüntüsü ile oldukça dikkat çeken çok şık bir model. Bu lif modelini farklı renklerdeki ipler ile yaparak çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz. Ayrıca el işi yapıp satanlar için bu lif modeli oldukça güzel bir tasarım.

Bu lif modeli küçük üçgen motiflerin yapılıp birleştirilmesi ile oluşuyor. Burada oluşan üçgenlerin yapımı için beyaz lif ipi ile birlikte gül kurusu renginde lif ipi kullanılmış. Güzel ve şık bir uyum yakalanmış.

Kutup yıldızı lif modeli yapımına beyaz lif ipi ile üçgenin bir ucu yapılarak başlanmış. Bu lif modeli yıldız tekniği ile yapılmış oldukça basit bir model. Lif modeli yapmaya yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu harika lif modelini kolaylıkla yapabilir.

blank

Video içerisinde öncelikle üçgen parçaların nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde açıklanmış. Daha sonra ise bu yapılan üçgen motiflerin birleştirilmesi gösterilmiş. En sonunda ise kenar kısımlar işlenmiş. Bide orta kısım için küçük bir çiçek motifi yapılmış ve bu şekilde lif modelinin yapımı tamamlanmış.

Lif modelleri için sizlere ilerleyen günlerde yeni örnekler göstermeye devam edeceğim. Bunun yanında daha önce gösterdiğim modellere de göz atarak farklı lif modeli tasarımlarının yapımlarını öğrenebilirsiniz.

Kutup yıldızı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu