KUTUP YILDIZI LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık ve gösterişli kutup yıldızı lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yine çok renkli görüntüsü ile dikkat çeken harika bir model göstermek istiyorum. Kutup yıldızı lif modeli görenlerin dikkatini çekecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere sarı ve beyaz rengin uyumu ile yapılan harika bir lif modeli göstereceğim. Lif modelinin örnek anlatımında ise pudra pembesi ve beyaz renk kullanılmış. Bu şekilde de lif modeli çok şık olmuş. Bu lif modelini dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Çeyizlik kutup yıldızı lif modeline ilk bakıldığı zaman yuvarlak bir şekilde yapıldığı düşünülebilir. Ama bu lif modeli üçgen dilimler halinde yapılan bir tasarım. Lifin yapımı için önce beyaz lif ipi ile üçgen şeklinde bir model yapılıyor. Daha sonra etrafı renkli ip ile örülmüş büyük bir üçgen dilimi yapılıyor.

Burada üçgenler yapılırken klasik fıstık modeli ile yıldızı tekniği yapılarak ilerleniyor. Burada dikkat edilecek en önemli detay üçgenleri oluştururken arttırma eksiltme kısımlarını iyi bir şekilde yapmak. 6 tane üçgen dilimi hazırlanınca bu dilimler tek tek aralarda yine fıstık modeli kullanılarak birleştiriliyor . Orta kısımdaki çiçek ile kenar kısımları da örülerek lif modeli tamamlanıyor.

Kutup yıldızı lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoBtPB0mKbao7h2JEblSl2Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu