Leyla ile Mecnun dizisinin yeni Leyla’sı Deniz Işın oldu! Leyla ile Mecnun dizisinin konusu?

TRT1 ekranlarında yayınlandığı devir büyük bir izleyici kitlesi yakalayan Leyla ile Mecnun dizisi, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen isimli platformda tekrar izleyiciyle buluşacak. Leyla ile Mecnun’un direktörü Onur Ünlü ise dizinin yeni Leyla’sının Deniz Işın olduğunu açıkladı. Pekala Leyla ile Mecnun dizisinin konusu nedir? Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Ekranlara yine dönmeye hazırlanan efsane dizi Leyla ile Mecnun’un oyuncuları yıllar sonra yine bir ortaya geldi. Leyla ile Mecnun’un direktörü Onur Ünlü ise dizinin yeni Leyla’sının Deniz Işın olduğunu açıkladı. Dizinin başrol oyuncuları Serkan Keskin ve Cengiz Bozkurt da birinci buluşmadan paylaştıkları fotoğraflarla beğeni topladı. Dizinin Mecnun’u Ali Atay ise, oğlu Fikret Ali’yle çekilen set fotoğrafını “Fiko Mecnun’a yetişti, inanamıyorum” notuyla Instagram’dan paylaştı.

Exxen için yine çekilecek olan Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncuları yıllar sonra yine buluştu. Önümüzdeki günlerde çekimleri başlayacak olan Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncuları, direktör Onur Ünlü ve senarist Burak Aksak’la birlikte toplantı yaptı.

Takımında Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Cengiz Bozkurt ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın başrollerde oynayacağı Leyla ile Mecnun’un 2021 versiyonunda direktör koltuğunda ise yeniden Onur Ünlü oturacak. Dizinin direktörü Onur Ünlü, birinci toplantıdan fotoğrafları Instagram’dan paylaştı.

“YENİ LEYLA” NOTUYLA DUYURDU

Onur Ünlü ise dizinin yeni Leyla’sının Deniz Işın olduğunu açıkladı. 29 yaşındaki Deniz Işın son olarak Hülya Avşar ve Mehmet Aslantuğ’la birlikte Masumiyet dizisinde başrol oynamıştı.

YENİ PAYLAŞIM GELDİ!

Efsane dizi Leyla ile Mecnun’un yine tam takım olarak çekileceği ve Exxen’de izleyeciyle buluşacağını açıklanmıştı. Diziyle ilgili yeni paylaşım, direktör Onur Ünlü’den geldi.

Dizinin hayranlarının bir bakışta hatırlayacağı Kireçburnu kıyısının imgesini paylaşan Onur Ünlü bir anda toplumsal medyanın gündemine oturdu.

TRT ekranlarının efsane dizileri ortasında yer alan ve yayınlandığı devir boyunca, reyting rekorları kıran Leyla ile Mecnun dizisi, final yapmasına karşın Türkiye’de en çok izlenen diziler ortasında yer alıyordu.

Başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt ve Ahmet Mümtaz Taylan üzere usta isimlerin paylaştığı Leyla ile Mecnun dizisinin tekrar çekileceği bilgisi bir mühlet evvel ortaya çıkmıştı. Son gelen bilgilere nazaran de dizi 26 Haziran’da sete çıkacak.

HEYECANLANDIRAN GELİŞME YAŞANDI!

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen’de yayınlanacak diziyle ilgili hayranlarını heyecanlandıran gelişmeler yaşandı. Acun Ilıcalı’nın ve Exxen’in resmi Instagram hesabından paylaşılan gönderide, “Efsane geri dönüyor! Leyla ile Mecnun yakında tam takım Exxen’de” tabirleri kullanıldı. Senaristliğini Burak Aksak’ın yaptığı Leyla ile Mecnun dizisinin direktör koltuğunda ise değişiklik olmadı. Dizinin yayın hayatına başladığı 2011’den itibaren Leyla ile Mecnun’un direktörlüğünü yapmaya başlayan Onur Meşhur’un yine başlayan dizide direktör koltuğunu koruyacağı öğrenildi.

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Leyla ile Mecnun, Eflatun Sinema tarafından yapılıp TRT 1’de 3 dönem yayımlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt güldürü cinsindeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun’un öyküsü üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt güldürü, bilimkurgu, durum güldürüsü ögeleri eklenmiştir.Aynı gün, birebir hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından ötürü yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” kelamı üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu