Leyla ile Mecnun hayranlarını heyecanlandıran paylaşım! Leyla ile Mecnun dizisinin konusu nedir

TRT1 ekranlarında yayınlandığı periyot büyük bir izleyici kitlesi yakalayan Leyla ile Mecnun dizisi, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen isimli platformda yine izleyiciyle buluşacak. Pekala Leyla ile Mecnun dizisinin konusu nedir? Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Efsane dizi Leyla ile Mecnun’un yine tam takım olarak çekileceği ve Exxen’de izleyeciyle buluşacağını açıklanmıştı. Diziyle ilgili yeni paylaşım, direktör Onur Ünlü’den geldi.

Dizinin hayranlarının bir bakışta hatırlayacağı Kireçburnu kıyısının imgesini paylaşan Onur Ünlü bir anda toplumsal medyanın gündemine oturdu.

TRT ekranlarının efsane dizileri ortasında yer alan ve yayınlandığı devir boyunca, reyting rekorları kıran Leyla ile Mecnun dizisi, final yapmasına karşın Türkiye’de en çok izlenen diziler ortasında yer alıyordu.

Başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt ve Ahmet Mümtaz Taylan üzere usta isimlerin paylaştığı Leyla ile Mecnun dizisinin tekrar çekileceği bilgisi bir müddet evvel ortaya çıkmıştı. Son gelen bilgilere nazaran de dizi 26 Haziran’da sete çıkacak.

HEYECANLANDIRAN GELİŞME YAŞANDI!

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen’de yayınlanacak diziyle ilgili hayranlarını heyecanlandıran gelişmeler yaşandı. Acun Ilıcalı’nın ve Exxen’in resmi Instagram hesabından paylaşılan gönderide, “Efsane geri dönüyor! Leyla ile Mecnun yakında tam takım Exxen’de” sözleri kullanıldı. Senaristliğini Burak Aksak’ın yaptığı Leyla ile Mecnun dizisinin direktör koltuğunda ise değişiklik olmadı. Dizinin yayın hayatına başladığı 2011’den itibaren Leyla ile Mecnun’un direktörlüğünü yapmaya başlayan Onur Meşhur’un tekrar başlayan dizide direktör koltuğunu koruyacağı öğrenildi.

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Leyla ile Mecnun, Eflatun Sinema tarafından yapılıp TRT 1’de 3 dönem yayımlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt güldürü tipindeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun’un öyküsü üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt güldürü, bilimkurgu, durum güldürüsü ögeleri eklenmiştir.Aynı gün, tıpkı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından ötürü yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” kelamı üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu