LİMON LİF MODELİ YAPIMI

Sarı ve beyaz rengin uyumu ile limon lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün sizlere sarı ve beyaz rengin uyumu ile hazırlanmış çok şık bir lif modeli göstermek istiyorum. Özellikle lif modeli yapmaya yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği limon lif modeli çeyizler içerisinde de dikkatleri çekecek bir model olacak. Lif modelinin yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar yeni lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Lif modelleri için sizlere oldukça farklı modeller bulmaya çalışıyorum. Özellikle yeni başlayanlar için kolay modelleri de göstermek istiyorum. Bu sayede örgü işine yeni başlayanlar kolaylıkla model yapımlarını, lif modellerinde kullanılan teknikleri rahatlıkla öğrenebilirler.

Çeyizlik limon lif modeli yapımı için burada sarı ve beyaz renkte lif ipleri kullanılmış. Limon lif adı verildiği için bu renk kullanılmış olsa da siz elinizde olan farklı renkler ile de bu lif modelini yapabilirsiniz. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Lifin yapımına orta kısımdaki beyaz renk ile başlanmış. Burada tekli fıstıklar ile lif modeli yapılıyor. orta kısım yapıldıktan sonra yine aynı şekilde fıstıklar yapılarak ilerleniyor. Burada beyaz renk ile ince uzun dilimler oluşturulmuş. Bu nedenle sarı ve beyaz renkteki ip birlikte kullanılarak ilerlemiş. Videoda her bir detay açıklandığı için zorlanmadan bu lif modelini yapabilirsiniz.

Limon lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu