MANGO MARKA ÖRGÜ HASIR PLAJ ÇANTASI YAPIMI

Kağıt iple Mango marka hasır plaj çantası yapımı

Yaz aylarında en çok kullanılan çantalardan birisi hasır çantalardır. Birçok ünlü markanın plaj çantaları var. Siz bu çantalara para vermek yerine kendiniz evde örgü işinden bu çantaları yapabilirsiniz. Bugün sizlere Mango markasından örgü hasır plaj çantası modeli yapımını göstermek istiyorum.

Örgü işinden yapılmış olan çantaları ben çok seviyorum. Son yıllarda da birçok ünlü markada örgü işinden yapılmış olan çanta modelleri bulunmakta. Yaz aylarında da en çok kullanacağınız çantalardan birisi hasır plaj çantalarıdır. Birçok farklı markada örgü işinden yapılmış olan plaj çantalarını görebilirsiniz. Siz bu çantalara yüksek miktarlarda para vermek yerine bir ip ve bir tığ alarak birkaç gün gibi kısa bir sürede bu çantaları yapabilirsiniz.

Mango örgü plaj çantası yapımı için kağıt ip kullanılmış. Kağıt iplerde farklı birçok renk var. Sevdiğiniz renkler ile bu çanta modelini yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz çantanın büyüklüğüne göre kullanacağınız ip miktarı da değişiklik gösterecektir. Video içerisinde yapılan çantanın büyüklüğünü öğrenip kendiniz için ideal büyüklükte bir çanta yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Plaj çantası yapımı için 5 tane örgü parça yapılmış. Çantanın yan kısımları için iki tane fileli kafesli dikdörtgen parça yapılmış. Video içerisinde bu parçaların büyüklüklerinden video içerisinde bahsedilmiş. Çantanın taban kısmı ve yan kısımları için ise ince uzun bir parça örülmüş. Birde çantanın kulpları hazırlanmış. Bunlarda yine örülerek yapılıyor.

Örgü hasır plaj çantası yapımı çok ama çok basit. Tığ işi ile daha önce örgü örmeyenler dahi kolaylıkla bu çanta modelini yapabilir. Burada sadece zincir çekip tırabzanlar yapılıyor. Küçük kafesler yapılmış. Kolaylıkla herkes bu modeli yapabilir.

Çantanın her bir yapım aşaması video içerisinde açıklanmış. Zorlanmadan kısa sürede bu çanta modelini yapıp önümüzdeki yaz günlerinde plajda kullanabilirsiniz.

Örgü hasır plaj çantası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu