Mehmet Ali Erbil 2. sefer düştü! Hastaneye kaldırıldı

Mehmet Ali Erbil, üç yıl evvel konutunun banyosunda ayağının kayması sonucu düşmüş ve kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuştu. Posta muharriri Suna Akyıldız, Mehmet Ali Erbil’in şanssız bir kaza daha geçirdiğini yazdı.

Mehmet Ali Erbil, 18 Ekim 2018’de meskeninin banyosunda düşmüş ve kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuştu. Çaba ettiği ‘kaçış sendromu’ hastalığı da nüksedince ünlü şovmen aylarca ağır bakımda kalmıştı. Posta muharriri Suna Akyıldız, Mehmet Ali Erbil’in bahtsız bir kaza daha geçirdiğini yazdı.

“Mehmet Ali Erbil’e de nazar değmiş. Meskeninde fikir apar topar hastaneye kaldırılmış. Bir gün hastanede kalmış. Şu an meskeninde dinleniyormuş. Çok geçmiş olsun.”

DUA BEKLİYORUM DEMİŞTİ!

Tedavi sürecine devam eden sanatçı, rutin denetimi için hastaneye gitti. Paylaşımda bulunan sanatçı korkulacak bir şey olmadığını belirtti. Erbil, ‘Allah hepinizin orucunu kabul etsin. Dualarınızı kabul etsin. Dualarınızda ben de olayım.’ dedi.

Artık güç günleri atlatan Erbil, katıldığı bir programda merak edilenlerini anlatmıştı. Yeniden ekranlara döneceğinin sinyalini veren 64 yaşındaki ünlü şovmen, “Ben aşılarımı oldum. Pazartesi günü test de yaptırdım negatif çıktı. Zati meskenden çıkan bir adam değildim, hem de hastayım. Biraz dinleniyorum yeni dönemde olacak bir şeyler.” demişti.

Tedavi sürecinde pek çok dostunun yanında olduğunu belirten Erbil, “İbrahim Tatlıses her gün geldi. Sibel Can olsun, Hülya Avşar olsun yalnız bırakmadı” tabirlerini kullanmıştı.

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Kısmı’ndan mezun oldu. Ünlü sinema, tiyatro ve seslendirme sanatkarı Saadettin Erbil’in oğludur. Oyunculuk hayatına tiyatro ile başlayan Erbil, bir mühlet Devlet Tiyatroları’nda çalıştıktan sonra istifasını vererek özel tiyatrolara geçiş yapmış ve program sunuculuğuna başlamıştır. Yeşilçam sinemalarında de rol alan oyuncu, Hababam Sınıfı Güle Güle sinemasında de rol almıştır. Uzun yıllar ekranlarda Çarkıfelek programını sunmuştur. “Parmaktan sonra” sözü ile hafızalara kazınmıştır. Nadiren görülen Kaçış Sendromu hastalığına yakalanan ünlü sanatçı, 2 kız ve 1 erkek çocuğu babasıdır. Erbil son olarak 2019 yılında hastalığının nüksetmesi nedeniyle bir yıl boyunca ağır bakımında tedavi görmüştür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu