Mekik çekmek göbek eritir mi? Günde kaç mekik ile göbek erir? Meskende mekik çekme antrenmanları

Göbek yağları dendiğinde akla gelen birinci tesirli antrenman hareketi hiç elbet ki mekiktir. Yapılması biraz güç bir hareket olan mekik antrenmanının çeşitlerinin neler olduğu ve kaç kalori yaktırdığını haberin ayrıntılarından bulabilirsiniz. Göbek eritme için mekik hareketi…

Fit bir vücuda ve sağlıklı görünüme kavuşmanın en kıymetli anahtarı sistemli bir halde yapılan egzersizlerdir. Sağlıklı beslenme ve nizamlı antrenmanla ilerletilen fit görünümü en az elde etmek kadar onu korumakta kıymetlidir. Bölgesel zayıflama konusunda çoğunlukla şikayetçi olunan yerlerden birisi de göbek ve çevresidir. Zira göbek bölgesinde biriken yağların eritilmesi öteki bölgelere göre yakılması en sıkıntı yerlerdendir. Göbek eritme hareketleri ortasında yapılması önerilen en tesirli idmanlardan birisi de mekiktir. Gündelik yaşantımız içerisinde de göbek eritmeye birebir hareketlerden biri olarak öne çıkan mekik çekme hareketinin göbek yağlarını yakmada yardımcı olduğu bilinmektedir. Pekala bu ne kadar yanlışsız? Mekik çekmek göbek eritir mi?

  • 70 kiloya sahip bir birey, 10 dakika içerisinde 50 mekik çekerse 90 kalori yakar.
  • 74 kiloya sahip bir birey de birebir süreci uygulayarak 99 kalori yakar.
  • 88 kiloya sahip bir bireyde 10 dakikada 50 mekik çekerek 117 kalori yakarlar.
  • Gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere nizamlı olarak 10 – 20 dk mekik çekerek göbek yağlarını eritebilirsiniz.

MEKİK ÇEKMEK GÖBEK YAĞLARINI ERİTİR Mİ?

Beden üzerinde uygulanan her idman hareketi muhakkak ölçüde kalorinin yakılmasında tesirlidir. Göbeğin çabucak altındaki yağları kasa dönüştürebilmek için uygulayabileceğiniz mekik hareketinde göbek kaslarınız muhakkak bir aralıktan sonra baklava dilim göbeğe dönüşecektir. Mevcut olan kasların daha da sıkılaşıp güçlenmesi için yatar halde yapılması ile sağlanır. Lakin unutulmamalıdır ki göbek eritme için sırf mekik çekmek kâfi değildir.

Zira göbek yağların altındaki karın kasları kuvvetlenirken , üstteki yağ dokusu tesir görmez. Göbek eritmek için mekiktense bedenin tamamını ele geçiren kardiyo idmanları daha çok tavsiye edilmektedir. Evvel kardiyo idmanları sonra da mekik çekmek göbek yağların yanmasına yardımcı olur.

GÖBEK ERİTME İÇİN MEKİK ANTRENMAN ÇEŞİTLERİ:

Mekik hareketlerini uygulamadan evvel işe ısınmakla başlayın. Mekik çekerken devamlı su tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Birinci etapta seti az tutup, bedeniniz alıştıkça setin sayısını arttırmalısınız. Mekik çeşitlerini ise şu biçimde sıralayabiliriz:

Yan mekik: Ayaklar yerde duracak formda iken elleri sırayla başın gerisine alıp sağ-sol dönüşler yapılmalıdır.

Yarım dönüş mekik: Kendini üst çekerken bedeni bir kalkışta sağa öteki kalkışta da sola hareket ettirilmelidir.

Çapraz bacak mekiği: Ayaklar havada, bacaklar üst üste duracak üzere yerleştirilir. Hem kendinizi üst hem de bacaklarını kendinize hakikat çekmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu