MENEKŞE BAHÇESİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için menekşe bahçesi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek ve iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş çok şık bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kullanılan iplerin rengi ve modelin görüntüsü nedeniyle menekşe bahçesi olarak adlandırılan bu oya modeli yazma kenarlarında harika duracaktır. Menekşe bahçesi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün size yine iğne oyasından çevrilmiş bir tasarım göstereceğim. İğne oyası bilmeyenler iğne oyasından tığ işine çevrilmiş olan modelleri inceleyebilirler. İğne oyasında çok beğendiğiniz ama yapamadığınız oya modellerinin tığ işi ile yapılmış benzer modellerini bulup bunları yazma kenarlarını süslemek için yapabilirsiniz. Ben size sık sık bu şekilde iğne oyasından çevrilmiş olan tasarımları göstermeye çalışıyorum.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada mor, yeşil ve beyaz renkte Altınbaşak markasından oya ipleri kullanılmış. Oya modelinde menekşe şeklinde motifler oluşturulduğu için mor renk tercih edilmiş. Tabi siz farklı renkler ile de yapabilirsiniz. Her bir menekşe modelini ise farklı renkler ile yapabilirsiniz.

Oya modeli yapımı için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış Daha sona menekşelerin yapılacağı yerdeki yuvalar yapılmış. Mor ip ile bu yazmaların üzerine direkler yapılmış Daha sonra beyaz ip ile bu modelin etrafı örülerek devam edilmiş. Bu şekilde oya modeli yapılarak tamamlanmış.

Menekşe bahçesi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu