MENEKŞELİ TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi menekşeli patik modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara veya el işleri yapıp satanlara bugün harika bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Menekşeli tunus işi patik modeli desenleri ve renkleri ile dikkat çeken çok şık bir model. Bu patiğin yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sizlere her zaman yeni patik modellerini göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere tunus işi ile yapılmış patik modeli göstermiştim. Tunus işi patiklerde renkli ipler ile yapılan desenler benim çok hoşuma gidiyor. Burada da harika bir menekşe deseni yapılmış ve bu şekilde çok şık olmuş. Çeyizleriniz içerisine farklı bir patik modeli eklemek istiyorsanız bu patiğin yapımına göz atabilirsiniz.

Tunus işi patik modeli yapımı için önce üst kısım yapılıyor daha sonra patik tabanı yapılıyor. Burada üst kısım tek bir seferde yapılıyor. Öncelikle 24 tane zincir çekiliyor ve daha sonra bu zincirlerin içerisinden 24 tane ilmek çıkartılıyor. Tunus işi yapmayı bilmeyenler için videonun en başından itibaren yapım detayları çok güzel bir şekilde verilmiş. Burayı takip ederek daha önce tunus işi dahi yapmasanız bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Burada patik yapımında en önemli detay deseninin oluşması için verilen anlatıma dikkat edip renkli ipleri nerelerde kullanacağınızı bilmeniz. Video içerisinde modelin yapımında her sıra için ilmek sayısı renk geçişleri çok güzel detay bir şekilde açıklanmış. Menekşelerin yapımına dikkat ederek bu patiği kısa sürede yapabilirsiniz.

blank

Menekşeli tunus işi patik modeli yapımı için burada Nako markasına ait olan patik ipleri kullanılmış. Taban kısmında beyaz ip kullanılmış. Menekşeleri yapmak için dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Birde yaprak kısmı için yeşil ip kullanılmış. Bu şekilde çok güzle bir uyum yakalanmış.

Bu patik modeli yapımı dışında sizlere farklı patik modellerini daha öncede göstermiştim. Bu örnekleri de inceleyebilirsiniz. Çeyizleriniz içerisindeki bu patikler farklı tasarımları ile dikkat çekecektir. Ayrıca el işler yapıp satanlar için de farklı tasarımlar modelleri arasına eklenmiş olacaktır.

Menekşeli tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu