MEVSİMLİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

İki şiş mevsimlik örgü modeli yapımı

Her daim örgü işini kullanmayı sevenler için bugün harika bir mevsimlik örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımda vereceğim bu örgü modelini birçok farklı alanda kullanabilirsiniz.

Farklı örgü işlerinde kullanabilmeniz için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere mevsimlik olarak yapabileceğiniz bluz, hırka gibi örgü işleri için kullanabileceğiniz bir örnek model göstermek istiyorum. Burada size göstereceğim video içerisinde sadece modelin detaylı yapım aşaması yapılmış. Siz burada verilen anlatımı dikkate alarak yapmak istediğiniz örgü işine göre ölçülerinizi belirleyip modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü mevsimlik örgü modeli ajurlu, baklava desenli olarak yapılmış bir tasarım. Buradaki örgü modeli ile bayanlar için bluz, hırka yapılabileceği gibi çocuklar için yapılacak hırka, kazak, yelek modellerinde de bu örnek kullanılabilir. Bunun dışında örgü battaniye yapımında da bu model kullanılabilir.

Bu örgü modeli yapımı için orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun özellikte 3 numara şiş kullanılmış. Bu model ile mevsimlik bir örgü yapacağınız zaman buna uygun kalınlıkta ve özellikte ipler seçmelisiniz. Daha kalın bir ip ile yapacaksanız o zaman şiş numarasını da doğru ayarlamanız gerekir.

Mevsimlik örgü modeli 7 ilmek üzerine kurulmuş. Bunun dışında bir ilmeğe daha ihtiyacınız olacak. Birde kenar kısımları için birer tane daha ilmeğe ihtiyacınız olacak. Video içerisinde örnek model anlatımı için üç model anlatımı yapılmış. Bunun için 21 ilmek artı bir ilmek ve birde kenar kısımları için 2 ilmek daha alınmış. Toplamda 24 ilmek atılarak model anlatımı yapılmış.

Siz bu model ile hırka, yelek, bluz veya battaniye ne yapacaksanız ona uygun büyüklüğü ayarlayıp ilmek sayılarınızı alabilirsiniz. Video içerisinde bu detay açıklanmış.

Örgü modeli yapımı için videoda her bir sıra detayları ile açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu örgü işinin yapımını öğrenebilirsiniz. Bu model dışında farklı örgü işleri için daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz.

Mevsimlik örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu