MİDYE KABUĞU ŞAL MODELİ YAPIMI

Midye kabuğu şal modeli yapımı

Tığ işi şal modeli yeni gelin çeyizleri için hazırlık yapan, şık ve gösterişli bir şal modeli arayanlar için bugün harika bir şal modeli göstermek istiyorum. Midye kabuğu şal modeli tığ ile yapılmış olan harika bir model. Bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere detaylı anlatım olarak vereceğim.

Çeyizlik şallar için sizlere bugün tığ ile yapılmış olan çok şık bir model göstermek istiyorum. İlerleyen günlerde sizlere şiş örgüsü ile yapılmış ola modellerde göstereceğim. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyen, kolay ama şık bir şal modeli arayanlar bu örneğe mutlaka göz atmalılar.

midye-kabugu-sal-modeli-yapimi
midye-kabugu-sal-modeli-yapimi

Tığ işi şal örneği üçgen şeklinde yapılan bir şal. Şalın yapımına üçgenin uç kısmından başlanmış. Burada öncelikle şal yapılmış kenar kısımlarındaki süsleme midyeleri ise şal tamamlandıktan sonra şalın tamamına yapılmış. Yani kenar kısımları ayrı bir şekilde yapılmış.

Tığ işi şal örneği yapılışı

Çeyizlik şal modeli yapımına zincir çekilerek bir sihirli halka yapılıp etrafına trabzanlar yapılarak başlanıyor. Burada midye kabuğu modeli yapılırken fıstıklar yapılıyor. Aralarda ise trabzanlar yapılarak modelin yapımı devam ediyor.

midye-kabugu-sal-modeli-yapimi
midye-kabugu-sal-modeli-yapimi

Şal modelinin yapımı aslında çok basit. Ama dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Zaten video içerisinde her sıranın yapımı detaylı bir şekilde açıklanmış. Modelin yapımını öğrenmek için buradaki anlatımı takip etmeniz önemli. Sayılar ile birlikte model yapımı verildiği için zorlanmadan örneği çıkartabilirsiniz.

Ayrıca tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu şal modelinin yapımını kısa sürede öğrenebilir. Bu şal modeli yeni başlayanlar için belki biraz zor gelebilir ama ilerleyen günlerde sizlere daha kolay modellerde göstereceğim.

midye-kabugu-sal-modeli-yapimi
midye-kabugu-sal-modeli-yapimi

Şal modeli için burada krem rengi simli bir ip kullanılmış. Bu ip ile şal çok güzel olmuş. Gelinlik üzeri için yapmak istiyorsanız bu şalı bu şeklide simli veya simsiz krem rengi bir ip ile yapabilirsiniz. Ayrıca yine açık renk tonlarında bu şal modeli daha şık olacaktır. Günlük kullanım için ise daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. İncili midye şal modeli yapımı çalışmasına da mutlaka bakmalısınız.

Tığ işi midye şal modeli yapımı için aşağıdaki detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip ederek yapabilirsiniz. Çeyizler için tığ işi şal modeli yapımı çalışmasını da seveceksiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7uzflKGHMp9NqeVQk6bVwg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu