MOR SÜMBÜLLÜ DAĞ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarı için yapımı kolay mor sümbüllü dantel modeli

Çeyiz hazırlıklarını hızlandıranlar için bugün yapımı kolay oldukça şık ve kullanışlı bir dantel modelini göstermek istiyorum. Mor sümbüllü havlu kenarı danteli havlular kenarlarına renkli dantel ipleri ile yapabileceğiniz bir tasarım. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış olan farklı ve kolay dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün havlu kenarına yapılacak bir dantel modeli göstermek istiyorum. Bu dantel modeli için burada beyaz ve mor renkte dantel ipi kullanılmış ama siz mor yerine kullandığınız havlunun rengine göre farklı renklerde dantel ipleri de kullanabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada polyester özellikte olan oya ipleri kullanılmış. Ama isterseniz dantel ipi ile de bu modeli yapabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz. Dediğim gibi renk konusunda dilediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Model her renk ile çok şık olacaktır.

Dantel modelinin yapımına beyaz ip ile başlanıyor. Burada dantel modelinin hem kenar danteli hem de üstündeki dağ kısmı birlikte yapılıyor. Mor ip ile tırabzanlardan ince uzun bir şekilde model hazırlanıyor. Bu ise kenar dantelinin içerisindeki boşluklardan geçirilip bir şerit yapılıyor. Yapılan dağların üzeri ise yine mor ip ile işleniyor. Bu şekilde dantel modeli tamamlanıyor. Model aşama aşama ilerliyor ama yapımı çok basit. Kısa sürede tamamlanıp havlu kenarına eklenebilir.

Mor sümbüllü havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu