MOTİFLİ YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için motifli yuvarlak lif modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok şık bir motifli yuvarlak lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak bir model.

Sizlere çok şık ve gösterişli lif modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün size göstereceğim lif modeli için küçük motifler yapılmış daha sonra da bu motifler birleştirilerek ortaya harika bir lif modeli çıkartılmış. Burada lif modeli yapımı için pembe ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Motiflerin orta kısmında beyaz lifi ipi kullanılarak başlanmış. Daha sonra pembe lif ipi ile devam edilmiş. Bu şekilde çok güzel bir görünüm oluşmuş.

Çeyizlik lif modeli yapımı çok ama çok basit. Fıstıklar kullanılarak yapılan motifin aralarında zincirler çekilmiş. Bu şekilde küçük motifler yapılmış. Yapılan bu motiflerin birbiriyle nasıl birleştirileceği de video içerisinde açıklanmış. Kolaylıkla motif yapımından sonra birleştirme işleminin nasıl yapıldığını da öğrenip lifinizi kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Burada video içerisinde lif modeli için motiflerin bir kısmı yapılmış ve birleştirilmiş. Lifin kalan kısmı için ise yeni motifler yapılmış. Burası yapılırken öncelikle motiflerin nasıl yapılacağı açıklanmış. Yapılan motiflerin nasıl birleştirilmesi gerektiği de açıklanmış.

blank

Yuvarlak motifli lif modeli 7 tane motiften oluşuyor. Bu büyüklük lif için oldukça ideal. Burada motiflerin nasıl birleştirileceği ve hangi kısımlardan ekleneceği de önemli. Çünkü lif modeli birleşince sanki büyük bir altıgen şeklinde bir görünüm elde edilmiş. Bunun sağlanması için motiflerin nasıl birleştirileceğine de dikkat etmelisiniz.

Bence bu motifler ile farklı örgü işleri de yapılabilir. Mesela elinizde kalan ipleri bu motifleri yaparak kullanabilirsiniz. Yaptığınız motiflerle küçük bir battaniye yapabilirsiniz. Motifler birleştirilirken kenarlarda kalın boşluklar için da yarım motifler yapabilirsiniz.

blank

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı için burada tek renk pembe ip kullanılmış. İsterseniz her bir motifi farklı renkler ile de yapabilirsiniz. Daha renkli daha şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu