MUHTEŞEM MODELLERİ İLE BEBEK BATTANİYESİ NASIL YAPILIR?

BEBEK BATTANİYESİ NASIL YAPILIR?

Muhteşem modelleri ile bebek battaniyesi nasıl yapılır en merak edilen konulardan bir tanesidir. Her ne kadar tığ ile yapılan modeller yer alsa bile şiş ile yapılan modeller daha kolay ve pratik bir şekilde yer alıyor. Genç kızların çeyizlerinden yeni doğan bebeklere kadar herkes için uygun olacak.

Ben örgü örerken genel olarak puffy ip kullanacağım. Ben sizler için bu videom içerisinde hem şiş hem de tığ kullanmadan ne kadar pratik bir şekilde battaniye nasıl örülür onu anlatacağım. Sizlere her ne kadar yazım içerisinde anlatacak olsam bile örme adımlarının ne kadar kolay olduğunu görmek için videomu izleyebilirsiniz.

Bebek battaniyesi

Puffy bebek battaniyesi yapmak isteyen kişiler için 90 x 90 boyutunda örgü yapılacak kişi varsa bu anlarda 54 ilmek ile işlemlere başlamaları gerekir. Ben bebek battaniyesini bu boyda tercih ettiğim için 54 ilmek ile başladım. Eğer sizler daha büyük ya da daha küçük olsun istiyorsanız ilmek sayısı arttırma ya da azaltma gibi işlemleri tercih edebilirsiniz.

Fakat burada ilmek sayısının 2nin katı olması gerektiğine dikkat etmek gerekir. Böylece istenen modeller çok rahat bir şekilde elde edilir. Fakat şiş ya da tığ kullanılmadan örülecek bir bebek battaniyesi olduğu içi n sizler de videodan takip etmeyi tercih etmelisiniz. Çapraz bir şekilde içten içe sarmal bir şekilde geçişli yapılacak battaniye için ben sadece 6 yumak ip kullanıyorum 54 ilmek ile 90 x 90 boyutunda bebek battaniyesi yapmak isteyen kişiler için yeterli olacaktır. İçten içe sarmal bir şekilde geçirilerek yapılacak bir model olduğu için kişilerin sağ sol problemlerine dikkat ederek yapması gerekir.

Video Kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=U81R-nhVivM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu